Young Experiment Night odsłona druga

W piątek 22 grudnia odbędzie się druga odsłona cyklu spotkań z młodymi artystami poszukującymi – Young Experiment Night.

YEN to cykl poświęcony młodym twórcom do 30 roku życia, którzy w swojej działalności podejmują ryzyko na różnych płaszczyznach, a także tworzą w obrębie nowoczesnych dziedzin sztuki, takich, jak nowe media, performance, akcja, działania interdyscyplinarne, eksperymentalna muzyka. Cykl nastawiony jest na sztukę poszukującą czy formalnie eksperymentującą.

Pierwsze YEN zgromadziło tłumy zainteresowanych, którzy zobaczyli m.in. kontrowersyjny performance Ani Fugazi Biernackiej z Częstochowy traktujący o kobiecie i jej ciele. Półnaga Anka wydzierająca żyletką na swoim brzuchu religijne symbole sprowokowała lawinę komentarzy. Czego możemy się spodziewać po tej edycji? – Nasi artyści na pewno poruszą tematy płci, ciała i nagości – mówi Klaudyna Malinowska ze Stowarzyszenia ASK, które wymyśliło imprezę – Wbrew pozorom z tym współczesność ma ogromny problem.

Grudniowa edycja odbędzie się pod znakiem filmu i sztuki wideo. To za sprawą pokazu prac z Rybnickiego Przeglądu Filmów Eksperymentalnych i Videoartu, który odbył się w czerwcu tego roku. – Godzinny program filmowy pokaże10 twórców z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i Korei Płd. – mówią organizatorzy z ASK – u – Wykorzystują oni w różny sposób media, jakimi są taśma magnetyczna i zapis cyfrowy.


Bardzo blisko ruchomych obrazków jest też kolektyw muzyków z grup Moloch i Kurde. Zaprezentują „wizualno – dźwiękowe działania w przestrzeni” – jak mówi Piotr Steczek, jeden z artystów Kurde/ Molocha. Projekcji wideo użyje też Iwulsky podczas swojego performance pt. „Strach i fascynacja”, który będzie ostatnim punktem programu.

- reklama -

Dowiedz się więcej…

/SaM/

YOUNG EXPERIMENT NIGHT. Odsłona 2
Film i sztuka wideo
kurator: Mateusz Iwulski
współpraca ze strony Rybnickiego Przeglądu: Piotr Steczek
Artyści: Marian Bednarek, Grzegorz Ciemciach, Daniel Pawlak. Im Go Eun, Jack Fletcher, Marcin Giba, Iwulsky, Shon Kim, Grzegorz P. Kowalski, Janusz Musiał, Michał Ogórek, Piotr Steczek, Katarzyna Kapsyda Szymańska, Kurde/Moloch
Organizator: Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK.

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Przeprawszam bardzo, ale czy nie było możliwości wybrania innego terminu? Zapowiedź brzmi interesująco, ale 22 grudnia to „gorący” przedświąteczny okres i niestety raczej nie mam szans się wybrać. Podobnie zresztą jak wiele innych osób :/

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here