Orłoś na Gwiazdce Serc

Maciej Orłoś prezenter telewizyjny, znany przede wszystkim z Teleexpressu wystąpił dla raciborskiej „Gwiazdki Serc”.

VI edycja Gwiazdki rozpoczęła się multimedialnym wjazdem teleciuchci, która zawiozła widownię do warszawskiego ośrodka telewizyjnego, skąd Maciej Orłoś zaprosił do udziału w imprezie.
Maciej Orłoś wystąpił specjalnie dla Gwiazdki Serc powiedział nam prowadzący koncert Piotr Wieder. Pośrednikiem raciborskiej sceny z prezenterem z Warszawy był Arkadiusz Ekiert, nasz człowiek w radiowej trójce, skąd już blisko do studia na Woronicza.


Orłoś to pierwszorzędna gwiazda Gwiazdki Serc – zauważyła Teresa Ćwik – ale nie mniej ciekawie zaprezentował się nasz starosta Adam Hajduk. Chociaż zaraz jego występ przyćmił pokaz diewoczek z Uniwersytetu III Wieku i Piotra Klimy, który wcielił się w rolę kozaka w układzie do „Dumki uralskiej”.


Tekst do mojego monologu opracowałem przy pomocy Andrzeja Biskupa, przy czym inspirację znaleźliśmy w monologach Macieja Sturha – podkreśla starosta Adam Hajduk. Jest to miraż literatury romantycznej i tekstów współczesnych hitów list przebojów.


Jak zwykle na scenie wystąpił Mirosław Lenk. Tym razem przygotował dla publiczności monolog Mariana Załuckiego „Rozwód po polsku”. Żona prezydenta powiedziała nam, że wspólnie dokonali wyboru tekstu. Miał być śmieszny i zabawny i taki był, o czym świadczy reakcja publiczności.

Wydaje mi się, że tegoroczny koncert zdominowały nuty nostalgii po pierwszej części oceniła Bożena Ploszka, weteranka gwiazdkowych spotkań. Bardzo mi odpowiada jazzujące tło wynikające z obecności na scenie Lothara Dziwokiego.
 Lothar Dziwoki i jego kwartet oraz Zygmunt Zippel skutecznie zastępują nieobecnego po raz pierwszy na Gwiazdce Antoniego Kucznierza, któremu stan zdrowia nie pozwolił na dokończenie, rozpoczętej już kilka miesięcy temu, pracy nad oprawą muzyczną koncertu poinformował nas Stefan Konopnicki z Grupy Bez Nazwy, która rokrocznie wspierała Gwiazdkę swoimi aranżacjami.
 Na Gwiazdce po raz pierwszy wystąpiła młodzież gimnazjalna – chwali się dyr. Gimnazjum nr 5. Nie jest to pojedyncza akcja charytatywna naszej placówki. W tym tygodniu organizowaliśmy akcję św. Mikołaja, w latach poprzednich młodzież przygotowywała koncert Dzieci Dzieciom.


A na scenie wśród publiczności dostrzegliśmy najmłodszą gwiazdeczkę, małą Jagódkę Szweda z mamą.


 


 


Wkrótce relacja ze sceny.
/BSp/


Zobacz fotorelację.
- reklama -
- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here