Gwiazdka Serc 2006

Ma Gwiazdka Serc swoich wielbicieli, którzy oczekują kolejnych debiutów oraz występów artystów – amatorów, związanych z raciborską sceną poprzez jednokrotny specjalny występ dla Gwiazdki. Ma też publiczność liczącą na program artystów wielkiego formatu.

Kolejna Gwiazdka wykreowała nowe gwiazdy, kolejne gwiazdy wspomogły szóstą edycję Gwiazdki Serc.

Chyba najbardziej w pamięci widzów utkwił rockowy występ THE HIGHERS z Brzezia, jednak niemniej porywający był taniec szkocki panów: Glinki, Ziajki, Kaczmarka, Matuszewskiego, Ostrowicza i Głombika w choreografii Ewy Orłowskiej.


Ewa Orłowska była także autorką układu do „Dumki uralskiej”, w której brawurowo wystąpił Piotr Kilma i panie z Uniwersytetu III Wieku z akompaniamentem Jerzego Wiedera.


Roztańczeni artyści jeszcze niejednokrotnie zachwycali publiczność. Był ognisty czardasz w wykonaniu Sylwii Nowakowskiej i Janusza Niżborskiego. Gorącą sambę wykonały nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych. Tradycyjnie nie zawiodły mażoretki.
Energia rytmicznych formacji stanowiła kontrast dla spokojnych, nostalgicznych ballad i piosenek estradowych, ale cały program, nawiązując do hasła „W 180 minut minut dookoła świata”, prowadził widza przez kraje i kontynenty.


Kabaret Zgżyd (Piotr Wieder i Franciszek Machalski) jak zwykle uważnie zaobserwował raciborską rzeczywistość i skomentował prace przy rondzie na Placu Mostowym oraz przy hipermarkecie Auchan w Oborze.


Niekwestionowaną gwiazdą koncertu był Lothar Dziwoki. Artysta światowej estrady i nauczyciel pokoleń polskich jazzmanów zachwycił się raciborską publicznością, żywo reagującą na każdy epizod, dodającą otuchy debiutantom, wybaczającą potknięcia stremowanym wykonawcom.Z towarzyszeniem kwartetu Lothar Dziwoki Band wystąpiła Marzena Korzonek, dostarczając słuchaczom wspaniałych przeżyć. A tego życzył widzom zgromadzonym na „Gwiazdce Serc” wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski, który sprawował honorowy patronat nad koncertem. T. Pietrzykowski życzył także organizatorom hojnych darczyńców. I to życzenie się spełniło, bowiem plejada nazwisk artystów w programie koncertu, pełna po brzegi widownia RCK i bilety wyprzedane na długo przed 15 grudnia świadczą o tym, że Gwiazdka ma swoich wielbicieli z otwartymi sercami oraz darczyńców, wspierających charytatywną inicjatywę Raciborskiej Izby Gospodarczej.


/BSp/Zdjęcia: Ireneusz Burek, zobacz kilkadziesiąt innych zdjęć również w FOTOREPORTAŻU
Zobacz także Orłoś na Gwiazdce Serc.


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here