Laureaci w powiecie

Władze powiatu raciborskiegow spotkały się z uczniami, którzy w mijającym roku osiągnęli sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Z najzdolniejszymi uczniami spotkali się wicestarosta Andrzej Chroboczek, przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Norbert Mika oraz etatowy członek zarządu Powiatu Norbert Parys.
W spotkaniu uczestniczyło 21 uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych.


- reklama -

Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań młodym ludziom, mającym swój wkład w rozwój powiatu:
Jesteście elitą intelektualną w naszym powiecie. Doceniamy wasz trud, bo jest on ważny dla rozwoju powiatu. Jesteście żywą promocją naszego regionu – mówił m.in. przewodniczący Rady Powiatu, Norbert Mika.



Uczniowie otrzymali upominki i bony towarowe wartości 500, 300 i 200 zł.



WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ UCZNIOWIE TO:


Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu

Krzysztof Kochel – laureat Olimpiady Ochrony Środowiska na szczeblu centralnym

Tomasz Hajduk – laureat Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i finalista Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka na szczeblu centralnym

Marta Majnusz – finalistka Olimpiady Artystycznej (sekcja plastyka) na szczeblu centralnym

Mateusz Jończyk – laureat Konkursu Matematycznego „Kangur” na szczeblu międzynarodowym oraz zdobywca VII miejsca w Konkursie Fizycznym „Lwiątko” na szczeblu międzynarodowym

Mateusz Nowak – laureat konkursu przedmiotowego z historii na szczeblu wojewódzkim

Małgorzata Bańdura – laureatka konkursu przedmiotowego z biologii na szczeblu wojewódzkim

Aleksandra Turkiewicz – laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim

Zuzanna Maciejak – laureatka VI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego na szczeblu wojewódzkim

Aleksandra Gajda – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Know America 2006” na szczeblu ogólnopolskim

Marietta Grytner – zdobywczyni II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „In der Sprache des Herzens” na szczeblu ogólnopolskim

Dominika Bizoń – zdobywczyni I miejsca w IV Dyktandzie Języka Niemieckiego na szczeblu wojewódzkim

Filip Szydło – zdobywca III miejsca w IV Dyktandzie Języka Niemieckiego na szczeblu wojewódzkim

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu

Dorota Łyko – finalistka Olimpiady Ochrony Środowiska na szczeblu centralnym

Tomasz Wycisk – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej na szczeblu centralnym
Kinga Marcinkowska – finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego na szczeblu wojewódzkim

Paweł Chlebek – finalista Olimpiady Języka Angielskiego na szczeblu wojewódzkim

Magdalena Tabor – zdobywczyni IV miejsca w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu centralnym

Szymon Szryt – zdobywca wyróżnienia w Wojewódzkim Drużynom Turnieju z Fizyki na szczeblu wojewódzkim

Piotr Rudziński – finalista Śląskiego Konkursu Matematycznego na szczeblu wojewódzkim

Aleksandra Górka – finalistka Śląskiego Konkursu Matematycznego na szczeblu wojewódzkim



Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu


Sabina Janda – zdobywczyni I miejsca w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego na szczeblu wojewódzkim

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here