Dzień Oli Mazurkiewicz

Ola Mazurkiewicz, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi, mistrzyni Polski na 100 metrów w stylu dowolnym.

Wstaję koło godziny 5.30. Z domu wychodzę mniej więcej koło 6.15 bo muszę być na treningu o 6.30. Wystarcza mi te 15 minut, aby dojść na basen i się przebrać. Po treningu idziemy razem z trenerem na stołówkę, by zjeść śniadanie i wypić herbatę. Potem zaczynają się lekcje. Przeciętnie trwają do 1425. Po szkole idę do domu na obiad, a potem śpieszę się znów na basen, bo jest mało czasu. Popołudniowe zajęcia kończą się koło godziny 1800. W domu jestem pół godziny później.Jak wygląda trening?


W tym roku trenuję pod kierunkiem p. Dariusza Adamskiego (pod nieobecność p. Grażyny Badowskiej). Zaczyna się od rozgrzewki na lądzie, potem wskakuję do wody i ścigam się z rówieśnikami. Pływam przeciętnie 4-5 kilometrów rano i tyle samo po południu. Czeka mnie jeszcze nauka. Najwięcej czasu zajmuje mi przyroda. Znajduję też czas na dodatkowe lekcje języka angielskiego.


Uczęszczam do Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi, dlatego angażuję się w różne zawody sportowe. Obecnie przygotowuję się do czwórboju lekkoatletycznego. Wolny czas wykorzystuję na rozrywkę przy komputerze. Jednak najwięcej czasu zabiera mi pływanie. Najlepiej czuję się w stylu dowolnym i tutaj odnotowuję sukcesy: pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski (2006r.) na dystansie 100m stylem dowolnym na basenie 50 metrowym w Dębicy. Czasem zawody stają się przeszkodą w realizowaniu obowiązku szkolnego np. w tym roku 1.09. zamiast iść na apel rozpoczynający szkołę, udałam się na Międzynarodowe Zawody w Werdohl (Niemcy). Zajęłam tam 2 pierwsze i 2 trzecie miejsca na różnych dystansach. Wszystkie moje sukcesy zostały podsumowane na spotkaniu starosty powiatu i prezydenta miasta z najlepszymi sportowcami Raciborza. Otrzymaną nagrodę przeznaczę na zakup sprzętu pływackiego, żebym mogła doskonalić swoje umiejętności.
Obecnie jestem uczennicą klasy szóstej w SP 15, a naukę zamierzam kontynuować w Szkole Mistrzostwa Sportowego.
/kółko dziennikarsko -redakcyjne/

- reklama -
- reklama -

53 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here