Noworoczny koncert starosty i prezydenta

5 stycznia odbył się, już tradycyjnie, koncert noworoczny, na który w tym roku wspólnie zaprosił starosta raciborski Adam Hajduk oraz prezydent Mirosław Lenk. Wzięli w nim udział samorządowcy i parlamentarzyści ziemi raciborskiej, przedstawiciele lokalnego biznesu, a także inni zaproszeni goście…Wieczór z życzeniami noworocznymi rozpoczęły głowy raciborskich samorządów. Spotkanie uświetnił występ chłopięcego chóru Cantores Sancti Nicolai. To zespół śpiewaków – amatorów promujących kulturę muzyczną i śpiew liturgiczny. Powstał przy Sanktuarium Maryjnym – Bazylice Św. Mikołaja w Bochni w roku 1987 z inicjatywy ks. Stanisława Adamczyka; zrzesza ponad 100 – u członków, głównie dzieci i młodzież w wieku 10 – 20 lat, którzy – obok śpiewu – uczą się również samodyscypliny, koncentracji uwagi, odpowiedzialności i dokładności w pracy zespołowej, samokrytycyzmu, a nade wszystko doświadczają radości tworzenia oraz przeżywania piękna w służbie Bogu i ludziom.

Chór koncertował w Austrii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Słowacji i we Włoszech; uczestniczył w wielu międzynarodowych konkursach i festiwalach.

Występ w Raciborzu składał się z dwóch części – w pierwszej chór wykonał znane kolędy i pastorałki jak np. „Lulajże, Jezuniu”, czy „Z narodzenia Pana”, w drugiej standardy światowej muzyki rozrywkowej jak „Yesterday”, czy „Money, Money, Money”.
 


W tym roku, wyjątkowo, na koncert noworoczny władze starostwa i miasta swoich gości zaprosiły wspólnie. Kosztami podzielono się prawie po równo: magistrat zadbał o część koncertową (występ chóru – 6 tys.zł + druk zaproszeń), zaś bankietową zajęło się starostwo (catering – 7,2 tys.zł.).

Po noworocznym starosto – prezydenckim toaście wzniesionym już podczas bankietu, w tłumie zaintonowano „100 lat”… , a zaraz potem: „…długa to będzie kadencja..”.

/SaM/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Jestes w błędzie moj drogi nie otrafisz liczyć.Dodaj do tej imprezy 20 tys.z sylwestra a otrzymasz kwote 340tys. z naszych podatkow,dobre co?ale naucz się matematyki to takie proste…

  2. A jakie korzyści miasto Racibórz czy powiat Raciborski może mieć z takiego zamkniętego dla mieszkańców (ale urządzonego z ich pieniędzy) koncertu. Co za persony tam były, że warto dla nich wyskoczyć z takiej kasy. Jako podatnik, żądam ujawnienia listy zaproszonych gości!!!

  3. Cytat: „Wzięli w nim udział samorządowcy i parlamentarzyści ziemi raciborskiej, przedstawiciele lokalnego biznesu, a także inni zaproszeni goście…” A można się dowiedzieć, co wyzej wymienieni uczestnicy koncertu zaśpiewali. Uczestnicy koncertu coś przecież zazwyczaj śpiewają. A już wiem! „100 lat” odśpiewali. I dla jednego songu cały ten raban???

  4. a na zdjęciach znowu widać Jarosza. Widać, że „Blady” nie opuści żadnej okazji by się dać sfotografować. A wiecie czemu na tym zdjęciu Jarosz nie wygląda blado? Bo jest ciemno!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here