Trzecie miejsce w Będzinie dla Klaudii

Klaudia Stabik z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zajęła trzecie miejsce w kategorii solistka (młodzież) w prestiżowym Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.


Wszystko zaczęło się w grudniu przed świętami. Klaudia Stabik
i Hanna Hołek solistki zespołu wokalnego „Miraż”, prowadzonego przez dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu Elżbietę Biskup, zakwalifikowały się do przesłuchań finałowych XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd
i Pastorałek w Będzinie.


Organizatorem konkursu jest Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski w Będzinie. Honorowy patronat nad OFKiP objął prezydent RP Lech Kaczyński.


Klaudia Stabik i Hanna Hołek śpiewały w duecie i reprezentowały Racibórz, uczestnicząc w eliminacjach strefowych do XIII edycji Festiwalu przed komisją w Będzinie.


W tym samym czasie w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu również odbywały się przesłuchania dla innych wykonawców, bowiem MDK był jednym z 30 organizatorów przesłuchań eliminacyjnych w rejonach do II etapu Festiwalu. Raciborskie jury zakwalifikowało: Chór Bel Canto z ZS w Rybniku i Chór Św. Anny
z Krzyżanowic. O tym, że był to dobry wybór świadczy fakt, że chór
z Rybnika zajął w finale pierwsze miejsce w kategorii chóry młodzieżowe.


 
Finaliści przesłuchań rejonowych zmierzyli się w przesłuchaniach finałowych w Będzinie z artystami z najbardziej odległych rejonów Polski oraz z Ukrainy.


W sumie w eliminacjach do XIII Festiwalu wystąpiła rekordowa 18. tysięczna rzesza wykonawców tj. 1500 tzw. podmiotów wykonawczych czyli zespołów, chórów, solistów i duetów, scholi etc.Na przesłuchania finałowe do Będzina przejechało 120 tzw. podmiotów wykonawczych i spośród nich jury XIII OFKiP wyłoniło laureatów. Jury obradowało w składzie: prof. Halina Bobrowicz (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) – przewodnicząca, prof. Mirosława Knapik (Uniwersytet Śląski w Katowicach) ks. prof. Kazimierz Szymonik (Akademia Muzyczna i UKSW w Warszawie).

W finale duet raciborzanek rozpadł się z powodu choroby Hani. Ostatecznie Klaudia reprezentowała Racibórz solo, ale nie przeszkadzało jej to zdobyć laur trzeciego miejsca  – podkreśla Aleksander Frydryszek, odpowiedzialny w MDK za organizację imprez.

/BSp//Zdjęcia: organizator/


- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Uwazam-zadnej taryfy ulgowej dla ruznego rodzaju przestepcow wpostaci mordercow,zlodziei,oszustow, denuncjatorow,KAPUSIOW to wrzystko nalezy do jednego worka.Glebokie dno,Margines Spoleczny.Obojetne czy to zwykly zjadacz chleba czy tez tzw.WYSOKA ponoc „inteligentna”Excelencja X biskup Przed bogim i temida sprwiedliwosci jestesmy ruwni!Kazdemu wedlug zaslug.A zapytajmy tych czerwonych biskupow kturym B.M.W.Sam.i pychado glowy uderzyla.Dla kogo SIEDEM GZREHOW GLOWNYCH? Rozliczyc nalezy wrzystkich

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here