Fałszerze banknotów zatrzymani

Policjanci z Raciborza zatrzymali mężczyzn, którzy fałszowali i wprowadzali w obieg polskie banknoty. Funkcjonariusze ustalili, że 19 – letni mieszkaniec Rud w ciągu minionego półrocza za pomocą drukarki i komputera podrobił pieniądze o łącznej wartości co najmniej 2,5 tys.zł. „Podróbki” o nominałach 10, 20 i 50 złotych były następnie rozprowadzane w różnych obiektach handlowych na terenie Raciborza, Rybnika, Rud i Krzyżanowic przez jego trzech kompanów w wieku od 17 do 21 lat.

Zatrzymani dopuszczali się również włamań. Dziewiętnastolatek włamał się do garażu w Rudach, skąd skradł w ubiegłym roku elementy ogrodzenia, sprężarkę i inne przedmioty wartości 10 tys.zł. Z kolei z pomieszczenia biurowego w Rudach, wspólnie z kolegami, ukradł komputery, niszczarkę,wentylatory wartości 2 tys.zł.

21 stycznia decyzją sądu 19 – latek został tymczasowo aresztowany, natomiast pozostałych podejrzanych objęto policyjnym dozorem.
Za podrabianie lub przerabianie pieniędzy grozi im nawet do 25 lat pozbawienia wolności, a za wprowadzanie ich w obieg do lat 10.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here