Zeszyt i czytanka nie lubią towarzystwa drugiego śniadanka

Piątek był bardzo ważnym dniem dla wszystkich pierwszoklasistów. Zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Każdy z nich wypożyczył swą pierwszą książkę.
Oczywiście najpierw nowi czytelnicy zwiedzili szkolną bibliotekę, wysłuchali dobrych rad pani bibliotekarki i uroczyście przysięgli, ze nie będą niszczyć książek.
W ten sposób stali się pełnoprawnymi czytelnikami. Teraz już mogą samodzielnie wypożyczać książki i z ich pomocą przenosić się w cudowny, baśniowy świat pięknych księżniczek i odważnych rycerzy. Każdy z nich mógł również zapoznać się z Kubusiem Puchatkiem, czy Królewną Śnieżką. Postacie z bajek, w które wcielili się członkowie Koła Teatralnego, specjalnie dla nowych czytelników opuściły stronice bajek, by pokazać jak nie należy obchodzić się z książkami. Pozaginane rogi książki mogą przecież złamać nóżkę Koziołka Matołka, rzucone w kąt książki mogą poturbować Calineczkę, a wyrwane kartki sprawić, że kot w butach chodzi tylko w jednym bucie. Bohaterowie bajek opuścili pierwszoklasistów mając nadzieję, że zapamiętają oni ich dobre rady.


Uroczystość pasowania na czytelnika została przygotowana przez panie bibliotekarki: Grażynę Mamczur i Aleksandrę Stępień oraz przez Szkolne Koło Teatralne, którego opiekunkami są: Joanna Chrzanowska – Rybeczka i Justyna Czogała. W przygotowaniu scenografii pomagała pani Ewa Kubacka.

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here