Wesprzyj organizacje pożytku publicznego…

Rozpoczął się okres, w którym ponad 30 000 mieszkańców powiatu raciborskiego złoży w Urzędzie Skarbowym swoje rozliczenie podatkowe za 2006 rok. Zgodnie z art. 27d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, każdy z nich może kwotę 1% podatku należnego przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. W przypadku powiatu raciborskiego jest to niebagatelna kwota ponad 680 tys. zł.

Na terenie powiatu działa wiele takich organizacji, zarówno ogólnopolskich jak lokalnych, z których dwanaście ma siedzibę na terenie powiatu i działalność ukierunkowaną na rzecz mieszkańców naszego regionu. Swoją działalnością wspomagają osoby niepełnosprawne, zagubione, znajdujące się w trudnej sytuacji. Prowadzą akcje związane z promocją i ochroną zdrowia, wspierają kulturę i sport.

- reklama -

Ich listę na bieżąco można sprawdzić na stronie internetowej www.ms.gov.pl, a sprawozdania finansowe niektórych z nich są opublikowane na stronie www.pozytek.gov.pl.  Wszystkie one liczą, że dzięki Twojej decyzji cząstka pieniędzy wypracowanych przez Raciborzan pozostanie w naszym powiecie i posłuży jego mieszkańcom.

Więcej informacji na: http://www.powiatraciborski.pl/news_det.php?id_news=782

/sp/

- reklama -

15 KOMENTARZE

 1. jechałem tam dzisaj. Śmiech na sali. Ta droga jest po prostu rozgrzebana i zostawiona a do prac które sa tam na dzień dzisiejszy wykonane wcale nie trzebabyło na kilka tygodni (już chyba miesięcy) zamykac drogi i robić objazdu. Zdarcie nawierzchni przed położeniem nowej i puszczenie ruchu tylko pogorszy stan drogi.

 2. Coraz gorzej! zajżyjcie do art. „Ul. Brzeska nadal zamknięta; mieszkańcy się burzą”. Tam jest napisane, że „etap wymiany podbudowy został wykonany” – nawet drogowy laik gdy tam pojedzie to zobaczy, że WYMIANA podbudowy polega tylko na zdarciu starego asfaltu – WOŁAĆ PROKURATORA

 3. Obudzicie się w tym Powiatowym Zarządzie Dróg w Raciborzu – ładują was w KONIA. To nie jest remont tylko chałtura. Ile zapłaciliście za to zdarcie asfaltu 2 mln zł czy więcej? Tą drogę trzeba utwardzić !!! a potem kłaść asfalt.

 4. Nie macie zielonego pojęcia ani o budownictwie drogowym, ani o tym, co zostało tam zrobione, ani z czyjej winy remont się opóźnił. Wszelkie informacje prasowe, także w tym portalu, to tylko strzępy informacji. Jak ktoś nie rozumie podstawoowych pojęć w drogownictwie to pisze lub mówi (rzecznik Powiatu) to co mu się wydaje. Niestety w Polsce wszyscy znają się na drogach, medycynie, polityce, itd. i dlatego większość z Was obrazi się za to co tu napisałem.

 5. Tak się Ampi składa, że znamy się na terminologii budowlanej, wiemy co to jest „podbudowa drogi” która rzekomo została wykonana, wiemy co to składajace się na jej wykonanie: profilowanie i zagęszczanie podłoża, podbudowa dolna z kruszywa naturalnego, podbudowa górna tłuczniowa i setki innych terminów technicznych. Na brzeskiej nikt nawet nie ruszył starej podbudowy, tym bardziej nie wykonał nowej a jej wykonanie zostało przecież publicznie ogłoszone przez wykonawcę.

 6. cd. dlatego trzeba szybko wołać prokuratora. A ty Ampi skoro znasz się na budownictwie i z tą wiedzą bronisz wykonawcy to albo cię Jezus opuścił albo w tym brałeś udział.

 7. fakt jest taki, że zdarto część nawierzchni i pozostawiono drogę nie wykończoną. Tyle można było zrobić w ciągu dóch dni.Co do tej pory robiono nie wiadomo. Starostwo robi plany na wiosnę i baluje. Władza to władza nie przeszkadzać do wiosny.

 8. Czonek – zwracam honor – może jednak znasz się na drogownictwie. Tylko niestety nie masz racji co do zakresu wykonanych robót. Ciekawe na jakiej podstawie sądzisz że nie wykonano podbudowy? Bo okiem „drogowego laika” tego nie ocenisz.

 9. Ampi – przepraszam Cię i zwracam honor – to Ty masz rację. Zasiałeś we mnie zwątpienie, wsiadłem w samochód, pojechałem przyjżeć się dokładnie wysiadłem, pochodziłem i się przyjżałem dokładnie – zrobiono nową podbudowę, widać na poboczach pozostałości prac i uzytych materiałów. Ampi miał rację gdy mi zarzucał że nie mam racji. Proszę odwołać prokuratora.

 10. jest mi wstyd za moje wczesniejsze zaprzaństwo. Przepraszam wszystkich, którzy mogli sie poczuć dotknięci, urażeni lub zniesławieni moimi komentażami.

 11. specjalisci, a moze by tak zapytac wykonawcę co ma do powiedzenia, przyblizyłby moze troche czytelnikom technologii i zakresu wykonanych prac… Byłby to ciekawszy artykul dla mieszkancow Brzezia, którzy juz dzis zastanawiają sie na ile lat wystarczy ten remont, kiedy znów droga popęka albo sie zapadnie.

 12. specjalisci, a moze by tak zapytac wykonawcę co ma do powiedzenia, przyblizyłby moze troche czytelnikom technologii i zakresu wykonanych prac… Byłby to ciekawszy artykul dla mieszkancow Brzezia, którzy juz dzis zastanawiają sie na ile lat wystarczy ten remont, kiedy znów droga popęka albo sie zapadnie.

 13. Ale dlaczego to tak długo trwa? Niech podadzą powody? Kiedy kładziono asfalt na Chełmońskiego odbyło się to w ekspresowym tempie. Co przeszkodziło, że na Brzeskiej nie mogło byc podobnie?!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here