Ogromny Puchar pojechał do Szczecina

Drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej ze Szczecina Halowym Mistrzem Polski Służb Mundurowych w piłce nożnej pięcioosobowej. Wzmocniona drużyna Straży Miejskiej z Raciborza okazała się zbyt słaba. W niedzielę 25 lutego na raciborskiej hali OSiR zakończyły się VIII Halowe Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w piłce nożnej pięcioosobowej. W miniony weekend Racibórz dołączył do grona miast śląskich, które wcześniej były gospodarzami tej największej w Polsce imprezy sportowej przeznaczonej dla mężczyzn na co dzień służących w różnych formacjach mundurowych.

Lotnicy, marynarze, komandosi, strzelcy podhalańscy, policjanci, strażacy, agenci bezpieczeństwa wewnętrznego, straż graniczna, służba więziennicza, strażnicy miejscy rozegrali 80 spotkań piłkarskich, aby po trzech dniach zmagań sportowych wyłonić Mistrza Polski w piłce nożnej pięcioosobowej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami udział w turnieju wzięło 35 drużyn (ponad 450 uczestników) reprezentujących różne formacje mundurowe z całej Polski.

Nie obyło się bez niespodzianek. Szczególnie w meczach fazy eliminacyjnej turnieju chęć i wola walki często dominowały nad piłkarskimi umiejętnościami.
Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że to doskonała zabawa, bo przecież „Nie tylko służbą człowiek żyje”.

Śmiało można stwierdzić, że drużyny które ostatecznie dotarły do pierwszej ósemki turnieju prezentowały dobry poziom halowej piłki nożnej, a mecze ćwierćfinałowe, półfinały i finał były widowiskami sportowymi na wysokim poziomie, niestety obserwowanymi przez nieliczną grupę raciborskich kibiców.

Faworyzowana przed turniejem reprezentacja IPA Śląsk (Stowarzyszenie Policjantów Świata) nie zakwalifikowała się do ósemki przegrywając w rzutach karnych mecz z drużyną Jednostki Wojskowej 2399 Świętoszów.

W tej fazie rozgrywek z turniejem pożegnała się również reprezentacja Straży Miejskiej z Raciborza, przegrywając z drużyną Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Białystok w stosunku 4:1

We wcześniejszych spotkaniach raciborzanie prezentowali się dość dobrze, remisując z drużyną IPA Jaworzno 2:2, z drużyną 21 Brygady Strzelców Podhalańskich Rzeszów 1:1 i wygrywając z drużyną Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Opola 3:1.

Drużyna Straży Miejskiej z miasta Tychy zeszłoroczni Mistrzowie Polski zakończyli turniej na trzecim miejscu, po zakończonym remisem 2:2 meczu, szczęśliwie wygrywając w rzutach karnych 5:4 z ekipą Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej Katowice.

Po wygranym meczu półfinałowym, z drużyną Straży Miejskiej Tychy, Reprezentacji Śląska Państwowej Straży Pożarnej zabrakło sił i w wielkim finale zdecydowanie uległa drużynie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej ze Szczecina w stosunku 5:1.

Puchar Fair – Play trafił w tym roku do Jednostki Wojskowej 2399 Świętoszów.

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here