Udany wyjazd do Ostravy

3 marca kobiecy zespół Unii Racibórz rozegrał w Ostravie mecz kontrolny zakończony wysokim zwycięstwem nad FC Witkovice 13:0. Bramki dla raciborskiej drużyny zdobyły : Cichecka 2, Sznyrowska 3, Wiśniewska 3, Krupa 2, oraz po 1 Sęga, Kasperska i Gonsior. Pierwsza połowa to próba gry obronnej ze strony czeskiej drużyny na tyle słaba, że konsekwentnie grająca drużyna Unii zdołała zdobyć 3 gole. Zawodniczki FC Vitkovice nie były w stanie stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką raciborzanek. Niestety pozostawiający wiele do życzenia stan techniczny boiska znacznie utrudniał rozgrywanie płynnych akcji.

W drugiej połowie gospodyniom zdecydowanie zabrakło sił, a dobrze przygotowane motorycznie zawodniczki Unii, zdobywały gola za golem całkowicie kontrolując przebieg gry.

W tym spotkaniu w drużynie Unii wystąpiły : Janeczek, Rytwińska (po przerwie Bandych), Sęga, Kasperska, Marczak (po przerwie Koziura), Cichecka,Nawacka (po przerwie Krupa), Szczepaniak (po przerwie Gonsior), Surma (po przerwie Mikołajczyk), Sznyrowska, Wiśniewska,

Czekamy zatem na kolejne udane występy raciborzanek w Międzynarodowym Turnieju Gotia Cup (najbliższy weekend – Niechorze).

Kobieca piłka nożna w Raciborzu jest obecnie w najlepszym jak dotąd okresie swojego rozwoju, wobec czego Zarząd Klubu zdecydował o uruchomieniu dziewczęcej szkółki piłkarskiej działającej w klubie. Spotkanie organizacyjne zaplanowano na stadionie przy ulicy Srebrnej w dniu 20 marca 2007 r. o godz. 16.00. Naborem do szkółki, w tym roku, objęte będą uczennice V i VI klas szkół podstawowych. Trenerkami grupy będą panie Darie Antończyk i Kasperska.

Miejmy nadzieję, że sukcesy seniorek, jak to zwykle bywa, będą „motorem napędowym” rozwoju młodzieżowej kobiecej piłki nożnej w Raciborzu. Dotychczas ta dyscyplina sportu nie cieszy się zbytnim powodzeniem wśród nastolatek w naszym mieście.