213 goli w Kornowacu

Kolejna udana, IV już edycja Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej Trampkarzy Młodszych pod patronatem Starosty Raciborskiego zakończyła się w sobotę 3 marca na hali sportowej w Kornowacu.
W tej edycji Ligi wystartowało 8 drużyn (ok. 90 chłopców rocznik 1996 i młodsi), które w trakcie 5 – ciu turniejów rozegrały ze sobą 40 spotkań, aby wyłonić najlepszą drużynę trampkarzy młodszych Ziemi Raciborskiej. W sumie na hali w Kornowacu padło 213 goli.

Ostatecznie w rywalizacji najmłodszych adeptów piłki nożnej najlepsza okazała się drużyna KS Gosław Jedłownik przed RTP „Unia”I Racibórz – II miejsce i LKS „Start” Pietrowice Wielkie – III miejsce. Na dalszych miejscach uplasowały się II drużyna RTP „Unia” Racibórz, LKS „Silesia” Lubomia, Salos Pogrzebień, LKS Pstrażna i LKS Tworków.

Drużyna KS „Gosław” Jedłownik wygrała swoje mecze z Pietrowicami 9:2 i 5:1, z Lubomią 5:1, z Tworkowem 9:2,Pogrzebieniem 10:0, Pstrążną 14:0, zanotowała remis i wygraną z I drużyną Unii Racibórz 1:1 i 4:2, a także dwukrotnie pokonała II drużynę Unii Racibórz 5:1 i 5:3,

Starosta Adam Hajduk i wójt Kornowaca Józef Stukator przekazali puchary, dyplomy i piłki nożne dla drużyn uczestniczących w 5 kolejkach rozgrywek.

Były również wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Daniel Szczepan (KS „Gosław” Jedłownik, 36 goli w turnieju), który oprócz dyplomu i statuetki dodatkowo odebrał z rąk Starosty Raciborskiego tort czekoladowy. Najlepszym zawodnikiem w opinii trenerów był Konrad Kosiba (LKS „Start” Pietrowice Wielkie), a najlepszym bramkarzem Dawid Kocjan (LKS Pstrążna), był również upominek dla Dawida Buczka (Salos Pogrzebień) najmłodszego zawodnika tegorocznej edycji Ligi (rocznik 1998).

Podokręg Racibórz dobrze organizacyjnie przygotował rozgrywki zapewniając między innymi profesjonalną obsadę sędziowską. Za rok planowana jest V edycja, a największym marzeniem organizatorów jest co najmniej dwukrotnie większa liczba zespołów uczestniczących w rozgrywkach, bo generalnie na poziom prezentowany przez tegorocznych uczestników narzekać nie można.

Biorąc pod uwagę młody wiek zawodników porywające i stojące na wysokim poziomie piłkarskim widowiska stworzyły w meczach bezpośrednich drużyny z Jedłownika i Raciborza wywołując wielkie emocje wśród kibiców – rodziców, licznie zgromadzonych na trybunach hali sportowej w Kornowacu.

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here