Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w pływaniu po raz siódmy w Raciborzu

0

To również tradycyjnie Inauguracja Regionalnych i Miejskich Dni Olimpijczyka. Gimnazjaliści będą się ścigać na pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, natomiast uczniowie szkół podstawowych popływają na obiekcie PWSZ. Organizacyjnie to z pewnością najtrudniejsza ogólnopolska impreza pływacka. Każda szkoła biorąca udział w zawodach ma prawo wystawić 10 – cio osobową reprezentację, stąd w jednym czasie, w jednym mieście, na dwóch obiektach równocześnie będzie pływać ok. 400 zawodników.

Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 10.00 (eliminacjami) równolegle na obu obiektach, oficjalne otwarcie połączone z Regionalną i Miejską Inauguracją Dni Olimpijczyka o godz. 16.45 (również na obu obiektach), po uroczystości otwarcia odbędą się finały pierwszego dnia zawodów. W niedzielę pływacy rozpoczną eliminacje o godz. 10.00, natomiast wyścigi finałowe odbędą się o godz. 17.00.

Tradycyjnie już w sobotnie popołudnie rozegrana zostanie sztafeta zespołów mieszanych (4 dziewczynki i 4 chłopców) reprezentujących poszczególne szkoły na dystansie 8 x 50 m.

Z okazji 85 – lecia Polskiego Związku Pływackiego w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu, w sobotę o godz. 11.00 odbędzie się Specjalne Posiedzenie Komisji Szkół Sportowych Polskiego Związku Pływackiego.

W niedzielę o godz. 12.00 na basenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego będzie możliwość udziału w Klinice dla Rodziców i Trenerów pt. „Bliżej siebie dalej od narkotyków” poprowadzonej przez panią psycholog Małgorzatę Matusik – Belik (Ośrodek Pomocy Psychologicznej Szansa).

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here