Na razie grają ze zmiennym szczęściem

11 marca w niedzielę w Niechorzu zakończył się Międzynarodowy Turniej GOTHIA CUP z udziałem drużyny kobiecej RTP „Unia” Racibórz. Zawodniczki pozostaną nad morzem do czwartku, szlifując formę przed zbliżającymi się rozgrywkami Pucharu Polski, a przede wszystkim meczami ligowymi, których stawką będzie awans do Ekstraligi kobiet.

Na boiskach ze sztuczna murawą, w małej nadmorskiej miejscowości, raciborzanki rozegrały w ciągu trzech dni trzy spotkania i ostatecznie z dorobkiem 4 pkt zajęły III miejsce. 9 marca dobrze rozpoczęły udział w turnieju pewnie pokonując TKKF”Gryf” Szczecin 4-1 (bramki : Sznyrowska (15, 24, 63), Różkowska (46). Następnego dnia rozegrały spotkanie z drużyną „Medyk – Polo Market” Konin, przegrywając 2-5 (bramki dla Unii : Sznyrowska, Cichecka). W opinii trenera o tak wysokim wyniku zadecydował nie tyle przebieg meczu, co proste błędy popełnione w końcówce spotkania przez bramkarkę. Tego rodzaju błędy mają w piłce nożnej bramkowe konsekwencje.  


W ostatnim swoim meczu „Unitki” zremisowały po bardzo dobrym meczu z faworyzowaną drużyną mistrza Białorusi FK Uniwersytet Witebsk 1-1 (bramka: Sęga). Z postawy swoich zawodniczek na boisku bardzo zadowolony był trener Remigiusz Trawiński. Trochę pechowo zwycięstwo i komplet punktów przepadło dopiero w 90 minucie, kiedy to białorusinki zdobyły wyrównującą bramkę. To był ich jedyny remis, który pozwolił drużynie z Witebska na zajęcie I miejsca z dorobkiem 7 pkt. II miejsce wywalczyła ekipa Medyka Konin, zdobywając 6 pkt.


Pierwszy mecz 1/8 Pucharu Polski raciborzanki rozegrają w Lubinie 18 marca 2007 r. (niedziela) z drużyną Ziemia Lubińska Szklary Górne. Pozostałe pary tworzą : Brda Bydgoszcz i AZS Wrocław, Medyk II Konin i Gol Częstochowa, Sparta Lubliniec i Zamłynie Radom, TKKF Gryf Szczecin i Victoria Sianów, Górnik Łęczna i Praga Warszawa, Kolejarz Łódź i MUKS Tomaszów Mazowiecki a także Żak Kielce i Medyk Konin.


Piela

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here