Festiwal ekologiczny po raz szósty

Kolejny raz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu będzie współorganizatorem Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Racibórz 2007 Zasięg Ogólnopolski.

W poprzednich latach Konkurs cieszył się tak dużą popularnością, że organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu nie mają wątpliwości, że projekt należy kontynuować i na twałe wpisać do kalendarza imprez miejskich.


Tegoroczna edycja odbędzie się w  terminie 31 maja – 3 czerwca 2007 r. i jak co roku adresowana jest do dzieci i młodzieży wszystkich szczebli edukacji. Nowością tegorocznej edycji Festiwalu  będzie przeprowadzenie konkursu plastycznego – wizja, projekt scenografii, która zostanie wykorzystana podczas Koncertu Galowego Festiwalu.


W bieżącym roku, tak jak w ubiegłym, przeprowadzone zostaną przesłuchania regionalne do Festiwalu. Przesłuchania te  odbędą się oprócz Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu (14 maja 2007 r.) również w: Zespole Szkół nr 68 w Warszawie (26 kwietnia 2007 r.), Śląskim Centrum Muzycznym MUZYKA I RUCH w Rybniku (23 kwietnia 2007 r.) oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy (27 kwietnia 2007 r.).


Patronaty honorowe obejmą: minister środowiska, Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP, Bolesława Piecha – wiceministera Zdrowia, wojewoda śląski -Tomasz Pietrzykowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Raciborzu, Polski Komitet ds. UNESCO.

Konsekwentnie od pierwszej edycji Festiwalu jednym z jego głównych celów jest upowszechnianie idei ekologicznych narzędziami sztuki – piosenką oraz wierszem -mówią organizatorzy. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w VI edycji Festiwalu codziennie prowadzone będą zajęcia z ekologii dla wszystkich uczestników, mające na celu uczenie dzieci i młodzieży przyrody w jej naturalnym środowisku. Poza tym przewidziano spotkania uczestników z pedagogami i twórcami, co ma służyć doskonaleniu warsztatu wokalnego, interpretacyjnego, estradowego, choreograficzno – tanecznego, a także wymianie doświadczeń w zakresie sztuki słowa.


 Więcej informacji na temat Festiwalu – regulaminy, karty zgłoszeń dostępne na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – www.mdk-raciborz.pl oraz pod numerem telefonu
032 415 23 28.
Do prac Jury VI edycji Festiwalu zaproszone zostaną wybitne osobowości polskiej sceny politycznej i poetyckiej.
 Wszystkich, którzy pragną podziwiać zmagania uczestników Festiwalu, MDK zaprasza do Raciborza na Koncert Konkursowy Piosenki Ekologicznej – 2 czerwca. (sobota) godz. 14.30 oraz na Koncert Galowy Festiwalu – 3 czerwca. (niedziela) godzina 17.00. Koncert Festiwalu odbędzie się w sali widowiskowej Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu.
Gwarantujemy edukację pod okiem znakomitych osobistości, wspaniałą zabawę oraz integrację rówieśników z terenu całego kraju.– zapewniają organizatorzy.
/oprac.BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here