IV Rybnicki Festiwal Fotografii

W dniach 23-25 marca 2007 w Rybnickim Klubie Energetyka odbędie się IV Rybnicki Festiwal Fotografii organizowany przez Klub Fotograficzny FORMAT oraz Fundację Elektrowni Rybnik.

W czasie trzech festiwalowych dni oprócz licznych wystaw fotografii  i prezentacji  legendarnych osobistości (m.in. Tadeusz Rolke, Vojtech Bartek, Jerzy Pustelnik), doświadczonych i zasłużonych klubów i formacji fotograficznych (m.in. ZPAF Lubelski, Formacja Landscapiści, Akademia Fotografii z Warszawy), będzie można uczestniczyć w prelekcjach i zaprezentować swoje fotografie w Galerii Otwartej oraz skonsultować swoje prace z wybitnymi twórcami. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu: Przemka Strączka Quartet, zespółu Ekron Project oraz duetu Andrzej Kocyba i Franciszka Prusa.PROGRAM IV RYBNICKIEGO FESTIWALU FOTOGRAFII


piątek, 23 marca
Koncert zespołu Przemek Strączek Quartet
18:00 – otwarcie festiwalu, Klub Fotograficzny Format z Rybnika
18:45 – ZPAF Lubelski
19:30 – Formacja Landscapiści z Czechowic-Dziedzic
20:00 – Tadeusz Rolke
20:45 – Grupa Fotograficzna Kontakt z Cieszyna


sobota, 24 marca
Koncert Zespołu Ekron Project
16:30 – Knurowska Grupa Fotograficzna
17:00 – Leszek Buzdrewicz Bielsko-Biała
17:25 – Bogusław Jaroszek Bielsko-Biała
17:45 – Krzysztof Gołuch z Knurowa
18:00 – Akademia Fotografii z Warszawy
18:45 – ZPAF Śląski
19:30 – Vojtech Bartek
20:00 – Portal Internetowy 5klatek z Mariuszem Foreckim
20:45 – Andrzej Marczuk


niedziela, 25 marca
Koncert Andrzej Kocyba i Franciszek Prus
16:30 – Grupa Fotograficzna FLASH z Rybnika 
17:00 – Fotoklub Trzebińska Kinematografia
17:30 – Gliwicka Grupa Fotograficzna Precel
18:00 – ZPAF Górski
– Grupa Twórcza Śląsk
18:45 – Instytut Plastyki i Fotografii z Częstochowy
19:30 – Instytut Twórczej Fotografii z Opawy
20:30 – Fotograficzne Koło Naukowe Foton przy PWSZ z Raciborza
21:00 – Klub M6 z MDK RybnikIndywidualne wystawy fotografii prezentowane od 23.03 do 23.04 .2007 r. w Galerii Klubu Energetyka:
Anna Foltynowicz-Koterska, Staszek Hejda, Arkadiusz Gola, Vojtech Bartek, Jerzy Pustelnik, Tomasz Szczurek, Leszek Buzdrewicz, Bogusław Jaroszek, Grzegorz Bury, Tadeusz Maślany, Adam Brzezicki, Mateusz Grabski, Andrzej Ruciński, Gabriela Harbon-Rokosz, Daniel Raczyński, Krzysztof Liszka – to artyści, których indywidualne wystawy będzie można zobaczyć podczas IV RFF.


W tym czasie będą również prezentowane wystawy następujących klubów, grup i towarzystw fotograficznych:
Grupa Fotograficzna FLASH z Rybnika, Formacja Landskapiści z Czechowic- Dziedzic, Fotoklub Trzebińska Kinematografia, Beskidzkie Towarzystwo Fotograficzne, Zaolziańskie Towarzystwo Fotograficzne z Czeskiego Cieszyna, Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”, Klub Fotograficzny Kadr z Żor, Gliwicka Grupa Fotograficzna Precel, Knurowska Grupa Fotograficzna, Fotograficzne Koło Naukowe Foton z PWSZ z Raciborza, Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne, Grupa Fotograficzna Cross z Bielska Białej, Klub Fotograficzny M6 MDK Rybnik, Śląska Grupa Fotograficzna Kąty, Grupa osób niepełnosprawnych intelektualnie z Knurowa, Studenckie Koło Fotograficzne z UŚ Cieszyn, Klub Fotograficzny Fokus z Mikołowa i Klub Fotograficzny Format z Rybnika.


Galeria Otwarta


W Galerii Otwartej może wziąć udział każdy bez względu na zaawansowanie w fotografowaniu. Każdy z uczestników może powiesić do 10 prac fotograficznych w sali przeznaczonej do prezentacji w ranach tzw. galerii otwartej. Ściany mają pewną powierzchnię, która zostanie szybko zapełniona, dlatego też organizatorzy Festiwalu proszą o zabranie sztalug oraz różnego rodzaju urządzeń służących do prezentacji prac, których wieszanie będzie można rozpocząć w tygodniu poprzedzającym Festiwal w godzinach od 16-tej do 20-tej.


Konsultacje


Konsultacje fotograficzne, które odbywać się będą podczas IV Rybnickiego Festiwalu Fotografii prowadzić będą znani zaproszeni fotograficy: Vojtech Bartek z Instytutu Fotografii Twórczej z Opawy, Ryszard Karczmarski ze Związku Polskich Artystów Fotografików Oddział Lubelski, Wiktor Nowotka z Akademii Fofografii w Warszawie, członkowie Formacji Landskapiści i inni.


Termin konsultacji: sobota 24 marca oraz niedziela 25 marca, w godzinach 13:30 – 15:30 na terenie Klubu Energetyka w Rybniku.


Więcej informacji o IV Rybnickim Festiwalu Fotografii na www.format.art.pl
Krzysztof Liszka (dyrektor festiwalu) tel.: 601.311.402 , e-mail: [email protected]
Marcin Jankowski (promocja) tel.: 609.998.825 , e-mail: [email protected]

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here