Omnibusik

Dnia 21.03.2007r odbył się konkurs dla klas szóstych „Omnibusik”.
Brały w nim udział wszystkie klasy szóste.

Na pytania z wszystkich dziedzin oprócz języków obcych oraz pracy i techniki odpowiadały trzyosobowe drużyny. Zadawane były dwa pytania. Jeśli drużyna odpowiedziała bezbłędnie otrzymywała punkt, a jeżeli popełniła, choć jeden mały błąd, nie dostawała punktu. Najwięcej trudności drużynom sprawiały pytania z przyrody
i muzyki, toteż najmniej punktów uzbierały w tych kategoriach.
Jednak najdziwniejsze było to, że klasy sportowe nie umiały wykonać zadań
z W-F.
Najlepszy doping, co tez było punktowane, pokazała klasa VI F, która przygotowała dużo transparentów.

Oprócz kategorii wiedzowych wszystkie klasy wzięły udział w konkursie plastycznym. Drużyny wykonały znakomite plakaty, ale jury wybrało pracę klasy VI F.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa VI F, która nie odpowiedziała tylko na jedno pytanie i zdobyła 19 punktów na 20 możliwych. Klasy VI G, D i E musiały walczyć w dogrywce o drugie, trzecie i czwarte miejsce.
Pierwsze pytanie w dogrywce było z dziedziny przyrody i brzmiało: Jaki park narodowy leży najbliżej Warszawy. Na to pytanie jedynie dobrze odpowiedziała klasa VI G i wywalczyła drugie miejsce. Walka o trzecie miejsce toczyła się między klasą VI D i VI F. Drugie pytanie w dogrywce było z matematyki i brzmiało następująco: Ile wynosi miara kątów wewnętrznych siedmiokąta. Na to pytanie żadna z drużyn nie odpowiedziała prawidłowo. Trzecie pytanie było z religi: Podaj dzień, miesiąc i rok śmierci Jana Pawła II. Dobrze odpowiedziała na to pytanie klasa VI E i zdobyła trzecie miejsce.

Wszyscy dobrze się bawili, tym bardziej, że konkurs odbywał się 21 marca w pierwszy dzień wiosny
i gratulowali zwycięzcom.
Szkoda, że taki konkurs jest tylko raz.
/Piotr Gacka – kółko dziennikarskie/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here