Urzędnik wyśle sms – a

Od teraz raciborzanie przez sms – a mogą się dowiedzieć, że ich sprawa w magistracie została załatwiona. Urzędowa sms – owa bramka to nowe rozwiązanie dla petentów raciborskiego magistratu. To dzięki niej mieszkańcy mogą zostać szybko poinformowani o zakończeniu spraw składanych w urzędzie.
Tomasz Kaliciak sekretarz magistratu wyjaśnia, że dotyczy to głównie tych, które nie są załatwiane od razu, tylko wymagają czasu. – Każdy kto złoży wniosek czy podanie np. o wydanie jakiegoś dokumentu, może urzędnikowi, zajmującemu się jego sprawą, podać numer swojej komórki. Ten zaś, drogą elektroniczną, poinformuje petenta o zakończeniu postępowania – informuje Kaliciak.

18 – letnia Beata Wierzbicka z Raciborza cieszy się, że wiadomość o odbiorze dowodu osobistego odczyta na ekranie własnego telefonu. – Właśnie składam wniosek. To znaczne udogodnienie dla mieszkańców i mam nadzieję, że będzie działać. W końcu można zapomnieć o wydzwanianiu i dopytywaniu się. Teraz wystarczy poczekać na sms – a – uśmiecha się Beata Wierzbicka.

- reklama -

Funkcja z pewnością usatysfakcjonuje także wszystkich tych, którzy do końca tego roku swoje dowody książeczkowe muszą wymieć na nowe. Jak wynika z szacunkowych danych powinno to zrobić jeszcze 18 tys. raciborzan. Dla porównania, w roku 2006 dowody wymieniło prawie 7,5 tys. osób. – Wielu mieszkańców jeszcze tego nie zrobiło. Zachęcamy, by uczynić to jak najszybciej i nie czekać z wymianą na ostatnią chwilę – tłumaczy Joanna Filip z wydziału spraw obywatelskich magistratu. Na odbiór czeka się miesiąc, ale niecierpliwi petenci dzwonią, a nawet odwiedzją urząd, by wypytać kiedy dokument będzie gotowy. – Odbieranie dziesiątek telefonów dziennie, przełączanie do odpowiednich osób zabiera nam mnóstwo czasu. Teraz możemy temu zaradzić. Wysłanie sms – a jest szybsze, a petenci są z rozwiązania bardzo zadowoleni – przekonuje Joanna Filip. Urzędniczka podaje, że sms – owa opcja działa co prawda od niedawna, ale klienci wydziału licznie i chętnie już z niej korzystają.


/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here