W klepsydrze czasu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza uczniów gimnazjum do udziału w imprezie czytelniczej pn. „W klepsydrze czasu”, która odbędzie się 23 kwietnia 2007 roku w godz. 9.00-14.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.Dzień 23 kwietnia od wielu lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Książki. W tym roku dzień ten poświęcamy twórczości trzech polskich autorek książek dla dzieci i młodzieży – Marii Kruger, Beaty Ostrowickiej i Ewy Nowackiej.
Ewa Nowacka będzie w tym dniu gościem honorowym biblioteki. Po konkursie zaproszona młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarką.

Przygotowywana impreza, będzie miała formę turnieju międzyszkolnego.
Do dnia 16 kwietnia 2007 r. w sekretariacie Biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 należy pisemnie zgłosić 4-osobowych drużyny złożone z uczniów szkoły (lub przesyłać zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres : [email protected]).


Zgłoszenie powinno zawierać:

nazwę i numer szkoły

imiona i nazwiska uczniów

imię i nazwisko opiekuna

Od uczestników turnieju wymaga się:

doskonałej znajomości treści następujących książek – „Godzina pąsowej róży” Marii Kruger, „Eliksir przygód” Beaty ostrowickiej, „Małgosia kontra Małgosia” Ewy Nowackiej – konkurs wiedzy
zdolności aktorskich niezbędnych do przygotowania 10-15 minutowej scenki teatralnej opartej na wybranych przez drużynę fragmentach książek,
znajomości i rozumienia archaizmów występujących w w/w tekstach,
zdolności plastycznych.Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel 415 37 24 lub 415 35 88.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here