5. numer „Almanachu Prowincjonalnego”

W piątej edycji „Almanachu Prowincjonalnego”, którego promocja odbyła się 30 marca, gośćmi honorowymi byli: ks. Jerzy Szymik i wykładowca UJ, poeta Bogusław Żurakowski. Dopełnieniem spotkania była wystawa grafik Zyhdiego Çakolliego.

Tradycją stało się, że kolejne wydania „Almanachu Prowincjonalnego” związane są ze spotkaniami autorskimi pisarzy publikujących w tym periodyku i z innymi gośćmi. W piątej edycji, której promocja odbyła się 30 marca, gośćmi honorowymi byli: ks. Jerzy Szymik i wykładowca UJ, poeta Bogusław Żurakowski.

ks. Jerzy SzymikBogusław Żurakowski


W 5. numerze Bogusław Żurakowski zamieścił swoje wiersze, o których mówi, że są sposobem na wyrażenie mowy wewnętrznej, przybranej w wartości artystyczne i estetyczne.Dopełnienie spotkania stanowiła wystawa grafik Zyhdiego Çakolliego.

Tak jak poprzednie numery pisma, tak i najnowszy numer obfituje w różnorodne treści. Czytelnicy znajdą tu stałe rubryki, a w nich felietony, recenzje, komentarze, ponadto artykuły naukowe i popularnonaukowe, eseje i liryki. Atutem pisma są fotografie; te profesjonalne Gabrieli Habrom -Rokosz i Bolesława Stachowa oraz inne, często całkiem amatorskie.Gabriela Habrom-Rokosz


W najnowszym numerze zaznacza się też efekt współpracy wydawnictwa z PWSZ w Raciborzu. Na znaczącą rolę tej współpracy wskazał także gość spotkania profesor Bogusław Żurakowski, który powiązanie PWSZ z wydawnictwem uznał za obiecujące, szczególnie w kategorii tworzenia zaplecza kulturalnego. Ponadto gość z Krakowa docenił rozwój pisma. Zauważył, że wyjście Alamanachu poza środowisko raciborskie spowodowało, że pismo zyskało wymiar ponadregionalny, a nawet, poprzez kontakty z twórcami zza naszej południowej granicy, charakter międzynarodowy.

Zobacz FOTOGALERIĘ.


/BSp/- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here