Miasto wyda 90 tys. na remont szaletów miejskich

Nie ma w okolicy gdzie załatwić potrzebę podczas robienia zakupów, a poza tym, ludzie i tak chodzą krzaczki do tego parku…


W ostatniej chwili do porządku obrad sesji w dniu 28 marca wprowadzono uchwałę o przeznaczeniu kwoty 90 tys zł na remont szaletów przy parku im.M.Roth. O zmianę porządku obrad i wprowadzenie uchwały do głosowania zwrócił sie prezydent do przewodniczącego rady zaraz po rozpoczęciu sesji. Po kilku zdaniach konsultacji wprowadzono do obrad uchwałę pod głosowanie. W kilku zdaniach prezydent miasta Mirosław Lenk przedstawił propozycję aby przywrócić do funkcjonowania szalety w okolicy Opawskiej tj. przy parku im. Miasta Roth. Podał w wypowiedzi kilka powodów; „Nie ma w okolicy gdzie załatwić potrzebę podczas robienia zakupów, a poza tym, ludzie i tak chodzą w krzaczki do tego parku… Aktualnie gdy rozpoczęliśmy rewitalizację terenu parku, powinniśmy jak najszybciej przywrócić również do życia i ten przybytek”. Prezydent dodał również, że wielu mieszkanców pamięta park przy dawnym szpitalu jako Park Gondolowy, któremy blask chciałby teraz przywrócić. Radni zaakceptowali prawie jednomyślnie projekt, który zakłada wydatek 90 tys. zł na temont szaletów a w drugim etapie około 25 tys. zł na ścieżkę i oznakowanie do tego punku od ulicy Opawskiej. Prace mają zakończyć się to 15-go czerwca, kiedy to nastąpi udostępnienie szaletów do użytku.


//i/
zdjęcia: H.Rozmus

03-04-07
Od Redakcji: Pragniemy poinformować, iż wywołujący szeroką dyskusję Czytelników, temat remontu „przybytku” przy Parku im.Miasta Roth, był żartem prima aprilisowym. Miasto póki co nie wypowiedziało się czy przeznaczy pieniądze na ten cel. Czy rewitalizacja parku uwzględnia renowację sfotografowanego budynku oraz czy uda się odrestaurować park do poziomu widocznego na fotografii sprzed wielu lat? Zobaczymy.

- reklama -

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here