Gmina walczy o środki na nowe boisko

0

Raciborski magistrat złożył wniosek, starając się o dofinansowanie budowy boiska piłkarskiego z syntetycznej trawy.

Nowy obiekt miałoby powstać w ramach ministerialnego programu „Blisko boisko”. W całej Polsce powstanie ich kilkaset. Miasto chce je zlokalizować przy G2 na Ostrogu. Boisko o wymiarach 30 na 60 metrów ma być dostępne przez cały rok, otoczone czterometrowym ogrodzeniem i pokryte syntetyczną trawą o wysokości minimum 5 centymetrów.
W wydziale edukacji, kultury i sportu raciborskiego magistratu dowiedzieliśmy się, że trzeba będzie przestrzegać wielu zaleceń, by sztucznej nawierzchni nie zdewastować. Dlatego urząd uważa, że ktoś będzie musiał dopilnować, by np. nie wchodzić na jego teren w nieodpowiednim obuwiu, czy wjeżdżać rowerem, co mogłoby trawę zniszczyć.

O środki na tego typu obiekt chiało się pobić także i starostwo. Po tym jak się okazało, że zbudowanie go przy II LO będzie zbyt kosztowne, ze względu na konieczność zrywania istniejącej tam betonowej nawierzchni, myślano, by razem z gminą zrobić je na OSiRze. Jednak ten pomysł radnym nie do końca się spodobał. – Kiedy organizowano tam jakąś imprezę? – pytał na ostatniej sesji radny Marceli Klimanek. Wspomniał, że gdy przeniesiono na tamtejszy obiekt lubiane mecze księży z policjantami, impreza padła po pierwszym razie. Wśród rajców pojawiły się też obawy, że jeśli będzie dwóch gospodarzy, to nikt się boiskiem należycie nie zajmie. Poza tym wątpliwości wzbudziła jednofunkcyjność obiektu. W rezultacie powiat wniosku nie złożył w ogóle.

Rozwiązanie konkursu na dofinansowanie może potrwać nawet do 2 miesięcy. Z boiska przy G2 będą mogli korzystać wszyscy bezpłatnie, jednak pierwszeństwo w godzinach rannych będą miały szkoły.

/SaM/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here