Tetraedr po Polsce

Doskonale znany raciborskiej (i nie tylko) publiczności, zgarniający laury na ogólnopolskich festiwalach, teatr Tetraedr wyrusza w tournee ze swoim spektaklem „Regał ostatnich tchnień”.To sztuka na podstawie powieści Aglaji Veteranyi, krążąca wokół tematu śmierci i pogrzebu.

Teatr z siedzibą w RCK jest od wielu lat prowadzony przez Grażynę Tabor – cenioną reżyser, instruktorkę teatralną i animatora kultury, która współpracuje m.in. ze światową organizacją „Artyści w akcji”, realizuje autorskie projekty z młodzieżą ze środowisk zagrożonych w ramach programu „Sztuka dla harmonii społecznej”. Jej Tetraedr staje się znaczącym teatrem w środowiskach teatru alternatywnego w całym kraju.

15 kwietnia o godz. 7.00 wraz z Teatrem Wojeteh wystąpił w Domu Kultury w Rybniku – Chwałowicach. 21 kwietnia weźmie udział w Tyskich Spotkaniach Teatralnych, zaś od 27 do 29 kwietnia zagra w Maszewie, gdzie odbędzie się II Ogólnopolska Biesiada Teatralna Wejrzenia. Z kolei 11 maja ponownie wystapią w Rybniku, gdzie wystartują w Festiwalu Sztuki Teatralnej.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here