Warsztaty cyrkowo- ogniowe

Cuda, czary i dziwy miały miejsce w RCK podczas spotkania młodych aktorów wywodzących się z teatru „Agrafka” z niesłyszącymi rówieśnikami oraz wychowankami raciborskiego ośrodka wychowawczego. Popisy żonglerką: piłeczki, pałki, diabolo; chodzenie po linie i na szczudłach, taniec na desce i efektowne kręcenie pojkami – tego uczyli się uczestnicy warsztatów „Damy ognia -spotkanie młodych aktorów z niesłyszącymi rówieśnikami” trwających od 16.04 do 19.04.
Warsztaty są częścią realizowanego od 1 lutego projektu artystycznego dofinansowanego przez Narodową Agencję programu MŁODZIEŻ, a wspieranego przez Raciborskie Centrum Kultury -nadmienia doradca projektu Jolanta Dzumyk, na co dzień instruktor RCK. Warsztaty cyrkowo- ogniowe wspierali aktorzy TEATRU KEJOS z Wrocławia. (www.kejos.org).
To dla nas duże wyzwanie, bo projekt realizowany jest z niepełnosprawnymi kolegami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. W projekcie bierze udział 35- osobowa grupa młodzieży słyszącej i niesłyszącej. Wzajemnie uczymy się: języka migowego, akrobatyki – włącznie z pracą na trapezie, przez co obalamy mity, że niesłyszący to niepełnosprawni. Poza tym młodzież ćwiczy żonglowanie, posługiwanie się różnorodnymi rekwizytami ogniowymi i fosforyzującymi, np. diabolo czy też uczy się chodzenia na szczudłach.
W środę uczestników warsztatów odwiedziła młodzież ze „Strefy” oraz z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich. Takie spotkanie to dla nas możliwość podpatrzenia ciekawych form pracy z młodzieżą – ocenia instruktorka ze „Strefy” Bożena Landkocz, warto podpatrzeć, alternatywne sposoby organizacji czasu wolnego.Finał projektu przewidziany jest na 31 maja. W ten dzień o godz.21.30 na rynku w Raciborzu grupy przedstawią swoje umiejętności, a po nich wystąpi teatr Salamandra.
/BSp/
/Zdjęcia 1-3 B.Stachow/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here