Siatkarze „amatorzy” kończą dziesiąty sezon ligowy.

W sobotę 21 kwietnia na hali OSiR w Raciborzu przy ul. Łąkowej odbędzie się finałowa kolejka X edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, Kibice będą mogli oglądnąć cztery siatkarskie mecze.

Rozgrywki, ostatniej w tym sezonie kolejki ligowej, rozpoczną się o godz. 11.00 meczem o VII miejsce, w którym zmierzą się ze sobą drużyny Totek i Kreatorzy. Na godzinę 13.00 organizatorzy zaplanowali mecz o V miejsce w którym zagrają Walter z CSK. Od godziny 15.00 emocje będą już tylko rosły, na parkiecie rozpocznie się walka o miejsca na podium w X edycji ligi. W meczu o III miejsce EL -Bis (po raz pierwszy w czwórce najlepszych drużyn ligi) zagra z drużyną Złotnika Chrzanowski, występująca w ligowych rozgrywkach po raz dziesiąty. W swojej bogatej historii „złotnicy” mają trzy tytuły wicemistrzów ligi i raz zdobyli brązowy medal, wydają się więc faworytami spotkania. Wreszcie na koniec o godz. 17.00 w „wielkim finale”, którego stawką jest mistrzostwo wśród siatkarzy amatorów ziemi raciborskiej, po raz trzeci z rzędu zagrają ze sobą Enter i Lunatycy. W dotychczas rozegranych spotkaniach w 2005 roku lepsza była drużyna „Lunatyków” natomiast w ubiegłym triumfował „Enter” Zapowiada się więc bardzo ciekawa konfrontacja, a wynik pozostaje sprawą otwartą. Enter grający w lidze 10 sezon to drużyna bardzo utytułowana zawsze kończąca rozgrywki w pierwszej trójce. W tym roku otwiera się przed siatkarzami Entera duża szansa na sięgnięcie po raz piąty po palmę pierwszeństwa. Lunatycy grają w lidze po raz czwarty i dotychczas zajmowali już każde z miejsc na podium.
Obecny sezon to również zmiana nazwy najstarszej w Raciborzu amatorskiej ligi.  Ciekawe kto w tym roku i jak hucznie będzie fetował zwycięstwo w „starej – nowej” Raciborskiej Lidze Piłki Siatkowej – EL-BIS ? Wszystko będzie jasne około godziny 18.30, na którą organizatorzy zaplanowali uroczyste zakończenie sezonu z dekoracjami, wyróżnieniami i podziękowaniami.


/Piela/   

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here