Koncert Huśtawki i Perspektywy Okolicy

Grupy Rosynant i Raciborskiego Centrum Kultury zapraszają na
koncert dwóch raciborskich zespołów: HUŚTAWKA (rock & blues) i PERSPEKTYWA OKOLICY (poetycki rock), który odbędzie się 21 kwietnia 2007 o godzinie 20.00 w sali kameralnej D.K.”Strzecha”. Wstęp wolny!
Zespół Huśtawka to, jak mówią o sobie członkowie grupy, zlepek ludzi grających muzykę rockową z różnym „odcieniem” rocka i eksperymentujący w różnej stylistyce rockowej, ludzie którzy prędzej zajmowali się różnymi dziwnymi rzeczami, które wychodziły raz lepiej a raz gorzej. Mówią, że ciekawe cała piątka gra rocka mimo, że każdy z osobna, swą grą i nie tylko, przedstawia totalnie inny świat muzyczny, obraca się wokół swoich odmiennych „klimatów”.
Po raz pierwszy zagrali lipcu 2005 roku w "Dybcówce", ale jak przyznają, brakowało wtedy "bujającego się w klimatach rocka jeszcze jednego instrumentalisty". Niedługo po koncercie pojawił się "charyzmatyczny basista" i od tamtej pory zaczęli się "huśtać" już w komplecie.

W Perspektywie Okolicy jedni znajdują The Doors, inni, kojarzą ją z kapelą Glena Danziga. Teksty to prawdziwa poezja i nic w tym dziwnego, bo jej lider zaczynał swe muzyczne fascynacje właśnie od poezji śpiewanej.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here