A.Krupa-Gawron: Naszym sukcesem jest to, że nadal istniejemy!

W niedzielę 22 kwietnia odbył się koncert z okazji jubileuszu 10-lecia działalności
Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”. Obejrzyj FOTOGALERIĘ.Stowarzyszenie skupia 14 grup. Na niedzielnej imprezie wystąpiły wszystkie zespoły "Źródła" – z zespołów folklorystycznych: Raciborzanie – grupa dziecięca, Raciborzanie – grupa młodzieżowa, Raciborzanie – grupa dorosłych, Raciborzanie – grupa "starszaków", a także pary turniejowe tańców polskich oraz kapela ludowa Raciborzanka. Z mażoretek: Tęcza IV – kadetki, Tęcza III – kadetki, Tęcza II – juniorki Tęcza I – seniorki oraz mamy mażoretek. Zaś z zespołów tańca nowoczesnego: Szkraby, Efekt II i Efekt I.

Tancerze wykonali całą gamę tańców starośląskich, także raciborsko-opolskich, czy cieszyńskich oraz m.in.: "Kalinkę", "Myszy w sali baletowej", "Strachy na wróble nudzą się", czy "My się deszczu nie boimy".

Prezes Stowarzyszenia Aldona Krupa-Gawron nie kryła wzruszenia prowadząc imprezę. – Największym sukcesem "Źródła" jest to, że nadal trwamy i rozwijamy się. Że to już 10 lat! Że w dzisiejszym czasach, czasach, gdy dzieci najchętniej wybierają komputer, jednak nie brakuje i takich, którzy mają ochotę i czas by regularnie, tydzień po tygodniu uczyć się ze "Źródłem" wciąż czegoś nowego – mówiła prezes.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here