Budowa ronda przy ul. Olimpijczyka przesunięta

Według wcześniejszych zapowiedzi ZDW już od połowy kwietnia miało zostać oddane do użytku rondo w Markowicach przekształcone ze skrzyżowania przy ul. Olimpijczyka. Okazuje sie, że kierowcom przyjdzie jeszcze na nie poczekać… Przypomnijmy, że Zarząd chciał upłynnić ruch w tym miejscu skumulowany przez remont mostu. Uznano, że korki w okolicach markowickiego skrzyżowania spowodowane są, poza zmianą organizacji ruchu, głównie przejazdem kolejowym, który często jest zamykany. Zdecydowano, że skrzyżowanie zamieni w rondo.

ZDW musiał uzyskać akceptację marszałka, katowickiej policji i raciborskiego starostwa. Potem miał zabrać się do prac i rondo gotowe miało być najpóźniej w połowie kwietnia. Do tej pory udało się zdobyć pozytywną opinię policji i raciborskiego starostwa, ale sprawa utknęła w urzędzie marszałkowskim. Kiedy projekt przebudowy zaapceptuje nie wiadomo. – Mamy nadzieję, że najpóźniej w czerwcu rondo będzie już gotowe – mówi Krystian Dudek, rzecznik ZDW.

Ustawione zostaną betonowe bariery oraz zmienione będzie oznakowanie. Zarząd deklaruje, że roboty będą prowadzone gdy ruch będzie najmniejszy, najprawdopodobniej w nocy i nie potrwają dłużej niż kilka dni.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here