Starostwo przy Pl. Okrzei; „pośredniak” przy ul. Klasztornej

0

Prawdopodobnie jeszcze pod koniec bieżącego roku główna siedziba urzędu starostwa z ul. Klasztornej przeprowadzi się na Pl. Okrzei.Dziś w siedzibie przy Pl. Okrzei działa Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich oraz Biuro Paszportowe, a także Wydział Komunikacji i Transportu. W czerwcu ubiegłego roku dołączyły do nich referaty działające wcześniej przy ul. Bosackiej: Wydział Geodezji, Referat Architektury i Budownictwa, Referat Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa, Referat Gospodarki Nieruchomościami oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Jednostki funkcjonujące obecnie przy ul. Klasztornej zamienią się miejscami z „pośredniakiem”, który z dawnej siedziby przy ul. Batorego wyniósł się niespełna 2 lata temu.
– Myślę, że wielu mieszkańców ucieszy się z nowych lokalizacji: zarówno urzędu pracy jak i starostwa, które w końcu wszystkie swoje referaty skupi w jednym miejscu – mówi starosta Adam Hajduk.
Głowa powiatu tłumaczy, że biorąc pod uwagę inwestycje, jakie urząd musiałby podjąć w najbliższej przyszłości – m. in. dobudowanie za pół mln zł. dodatkowej sali na parterze budynku umożliwiającej osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w sesjach rady powiatu – przeprowadzka na Pl. Okrzei ma być rozwiązaniem najtańszym.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here