Duże szanse na medal siatkarzy – studentów

Po dobrej grze w turniejach eliminacyjnych drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Raciborza awansowała do grona 16 najlepszych zespołów akademickich w Polsce.

W sobotę 12 maja w Gliwicach rozpoczynają się mecze turnieju finałowego XXIV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej Mężczyzn.
Znane już są grupy, w których drużyny rozpoczną gry eliminacyjne finałów. W grupie A zagrają drużyny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego z Olsztyna, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Politechniki Świętokrzyskiej z Kielc. Grupa B: Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Biznesu Dąbrowa Górnicza, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Warszawski.Drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Raciborza zagra w grupie C z ekipami Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki z Supraśla i Politechniki Opolskiej. Skład grupy D: Akademia Morska Gdynia, AWF i S Gdańsk, Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Lubelska.
Trener Witold Galiński nadal będzie korzystał z pomocy studiującego w Raciborzu Janusza Prudla z Radlina, pozostali zawodnicy na codzień grają w II ligowej drużynie KS – AZS Rafako Racibórz. W turnieju wystąpią : Mariusz Jajus, Artur Baca, Miłosz Zniszczoł, Bartosz Buniak, Tomasz Kułaga, Adrian Sdebel, Radosław Łyczko, Piotr Gonsior i Witold Słanina – libero.


/Piela/   

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here