Zagrajmy Razem – integracja, sport, rehabilitacja

Niewielkie zainteresowanie wśród raciborzan wzbudził festyn „Zagrajmy Razem – integracja, sport, rehabilitacja”.
A szkoda, bo już po uroczystym otwarciu imprezy dokonanym przez organizatora imprezy Jerzego Wiśniewskiego – prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji „Podaj rękę” oraz przez posła Henryka Siedlaczka, można było obejrzeć emocjonujący mecz rugby na wózkach z udziałem zawodników – reprezentantów kadry narodowej. Na parkiecie prym wiedli podopieczni trenera kadry narodowej Ryszarda Plinty: Rafał Konopka, Sławomir Sękowski, Tomasz Wilk, wspierani przez zawodników z całego Śląska. Nie lada gratką był komentarz do meczu w wykonaniu trenera reprezentacji.


Po rozgrywkach sportowych zainteresowani wzięli udział w licytacji obrazów Mariusza Mączki – artysty malującego ustami, a później wysłuchali programów artystycznych: młodzieży – zespołu MDK „Miraż” oraz dzieci – grupa z Przedszkola nr 24.


Celem imprezy adresowanej do wszystkich mieszkańców Raciborza i powiatu była promocja sportu w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie zachowań prozdrowotnych oraz przełamywanie barier i stereotypów w postrzeganiu osób niepełnosprawnych.Imprezie towarzyszyły Raciborskie Targi Zdrowia przygotowane przez Szkołę Policealną nr 1 Województwa Śląskiego w Raciborzu (dawny Medyk).

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here