Ekipa pływaków z powiatu Markischer w Raciborzu.

Jednym z ważnych aspektów współpracy międzynarodowej powiatu raciborskiego jest wspólna realizacja, z niemieckim partnerem, programu edukacyjno – sportowego, w którym po obu stronach uczestniczą młodzi sportowcy, w tym przypadku pływacy.

Kontakty raciborskiej „Victorii” z klubem sportowym SV 08 Werdohl rozpoczęły się w 2003 r. od wizyty i startu raciborskich pływaków na XIX Internationales Schwimmfest . W tym roku po raz czwarty w Raciborzu gościła ekipa z Werdohl i okolic, aby między innymi wystartować w IV Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa MKS – SMS „Victoria” Racibórz. Chociaż wydawałoby się, że zawody mają bardzo towarzyski charakter, sportowych emocji, i co nie mniej ważne, bardzo wartościowych wyników nie zabrakło na gościnnej pływalni Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.W niedzielne przedpołudnie woda dosłownie się „zagotowała” w trakcie wyścigu na 100 m stylem motylkowym, w którym Konrad Czerniak zawodnik KS „Wisła” Puławy pokonał o 0,08 s Pawła Dembniaka z MKS – SMS „Victoria” Racibórz. Były to dwa najwyżej punktowane wyniki wśród chłopców starszych. Czas zwycięzcy 55,39 s. dobrze wróży na przyszłość tym bardziej, że Konrada niebawem czeka poważny sprawdzian w czasie Mistrzostw Europy Juniorów w Antwerpii.Wcześniej z bardzo dobrej strony pokazała się Aleksandra Mazurkiewicz, która wśród dziewcząt młodszych uzyskała bardzo dobry wynik na 50 m stylem dowolnym 29.01 s,
nieco niżej punktowany był wynik Vanessy Fariny w wyścigu na 50 m stylem klasycznym 38.09 s.Pani Ewa Lewandowska, trenerka Pauli Żukowskiej, była zadowolona ze startów swojej zawodniczki, poprawienia rekordu życiowego, ale wyraźnie podkreśliła, że najważniejsza tegoroczna próba czeka Paulę w czasie IX Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Belgradzie.
 
W niedzielę Paula wygrała 50 m w stylu dowolnym (konkurencja „open” na tych zawodach) w czasie 28,65 s zdobywając Puchar Prezesa dla najlepszej zawodniczki. Na dystansie 100 m stylem dowolnym „wypływała” 1:01,43 s zdecydowanie zdobywając I miejsce.Z dobrej strony pokazał się Dominik Matysiak przepływając 50 m stylem dowolnym w czasie 27,65 s ( najwyżej punktowany wynik wśród chłopców młodszych).Wśród dziewcząt starszych najwartościowszy wynik zanotowała sympatyczna Daria Rudnik uzyskując czas 1:06,09 s na dystansie 100 m stylem grzbietowym.


Nasi zawodnicy pomimo tego, że umiejętnościami przewyższają nieco swoich rówieśników z Niemiec mają już zaproszenie na kolejną edycję Międzynarodowego Pikniku Pływackiego do Werdohl. Zawody odbędą się 2 września na odkrytym basenie, w pięknej miejscowości, w partnerskim Markischer Kreis./Piela/


zobacz fotorelację

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here