
16 i 17 czerwca na pl. Długosza – Dni Raciborza. W programie m.in. 7 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne oraz koncerty: Oddział Zamknięty, Golec uOrkiestra, Arka Noego..
W PROGRAMIE:
16 czerwca, pl Długosza, godz. 15.00-18.00
7 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk – Kraina Wielu Kultur”.
Organizator – Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „ŹRÓDŁO”.
W ciągu dwóch dni wystąpią:
GOŚCIE:
GALICKA WIESIEŁKA – Ukraina,
SCHUTZEN am GEBIRGE – Austria,
VSACANEK – Czechy,
KROKODYL – Czechy,
Grupa Baletowa z Krawarza – Czechy,
Zespół Folklorystyczny BOLATICE – Czechy,
Zespół Pieśni i Tańca ŻORY,
UŚMIECH – Tworków,
PROMYK – Tworków,
REFLEKS – Pawłów,
Grupa Dziecięca i Młodzieżowa ŁĘŻCZOK – Gmina Nędza,
KRZYK – Krzyzanowice, FARMER – Komorno,
GOSPODARZE:
Zespoły Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „ŹRÓDŁO”:
Zespoły Folklorystycne RACIBORZANIE I, II, III, IV, Majoretki TĘCZA I, II, III, IV, V,
Zespoły Tańca Nowoczesnego:
Szkraby, Efekt I, II, Formacja Par Turniejowych Tańców Polskich, Kapela Raciborzanka
18.30 – 20.00 ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY – koncert,
20.00 – 21.15 PARKING – koncert,
21.15 – 22.30 GOOD DAY – koncert

17 czerwca, pl. Długosza, godz. 13.30
13.30 – wymarsz korowodu uczestników 7 Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Śląsk – Kraina Wielu Kultur” (Gimnazjum nr 5, ul. Opawska)
15.00 – 7 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk – Kraina Wielu Kultur”.
Organizator – Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „ŹRÓDŁO”
17.30 – 19.00 FRANCESCO NAPOLI – koncert
19.00 – 20.30 ARKA NOEGO – koncert
21.00 – 22.30 GOLEC uORKIESTRA – koncert
Imprezy towarzyszące: Pływadło 2007




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![„Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji [ZDJĘCIA] „Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-brzezie.jpg)

![XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty [ZDJĘCIA] XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Turniej-Siatkarski-Zakladow-Pracy-i-Sluzb-Mundurowych-o-Puchar-Prezydenta-Miasta-Raciborz-100x70.jpg)