Prezydent i starosta obrazili się na Auchan; magistrat poinformował prokuraturę o nielegalnym włączeniu do ruchu parkingu marketu

0

Na otwarciu marketu na Kamienioku, 29 maja, powitano serdecznie głowy miasta i powiatu. Tyle tylko, że… wcale ich tam nie było.Obrazili się na Francuzów, bo przed uruchomieniem mieli wybudować przed sklepem rondo. Ale tego nie zrobili, budowa trwa. – O tym, że nie pojadę, zdecydowałem po rozmowie z prezydentem. Nie chciałem pojawić się u kogoś, kto nie dotrzymał ustaleń. Poza tym była sesja… – tłumaczy starosta Adam Hajduk. Przyznaje, że market w przyszłości odwiedzi, ale już nie jako starosta.

Prezydentowi Mirosławowi Lenkowi, jak mówi, jest przykro, że nie mógł przeciąć wstęgi „jednej z największych inwestycji w mieście”. – Nie mogłem tego zrobić, bo nie wywiązali się z zobowiązań – denerwuje się Lenk. Prezydent kilka dni temu rozmawiał w tej sprawie z wydziałem komunikacji i transportu Urzędu Marszałkowskiego. Tam się dowiedział, że nie wydano jeszcze nawet zgody na uruchomienie zjazdu z ul. Rybnickiej na teren merketu. Dodaje, że Francuzi wpadli więc na pomysł, by ul. Markowicką poprowadzić sobie objazd. – Oczywiście nie mogłem się zgodzić na to, by jedyny wjazd do Auchan odbywał się tamtą drogą, by tysiące samochodów jeździło przez osiedlowe drogi środkiem Obory – mówi prezydent.

Lenk przyznaje, że miastu grozi komunikacyjny paraliż. Zdecydował więc, że od 30 maja w dzielnicy wprowadzony zostaje zakaz ruchu kołowego z wyjątkiem ul. Drzewieckiego. Zakaz nie dotyczy mieszkańców osiedla Obora. – Wprowadzenie zakazu związane jest z realnym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu, związanym z nieukończeniem przez Schiever przebudowy układu komunikacyjnego umożliwiającego wjazd na teren hipermarketu – informuje prezydent. – Zatwierdzony projekt przewiduje główne dwa wjazdy z drogi wojewódzkiej – ul. Rybnickiej, a nie z drogi gminnej – ul. Markowickiej.
Prezydent poinformował prokuraturę o nielegalnym włączeniu do ruchu parkingu Auchan.Tabliczka informacyjna ustawiona przez Schiever w przeddzień otwarcia marketu. 30 maja kierowała kierowców przez osiedle Obora, mimo ustawionych tam przez magistrat znaków zakazu ruchu.


- reklama -

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here