Sukcesy młodych artystów z Gimnazjum nr 1

Rok szkolny 2006/2007 okazał się niezwykle pomyślny dla utalentowanej młodzieży Gimnazjum nr 1 w Raciborzu. Nie od dziś wiadomo, że uczniowie tej szkoły osiągają bardzo wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych, sportowych oraz na najważniejszym sprawdzianie gimnazjalistów – egzaminie gimnazjalnym. Do puli osiągnięć można także zaliczyć zwycięstwa na niwie artystycznej.New Page 1

- reklama -


Rok szkolny 2006/2007 okazał się niezwykle pomyślny dla utalentowanej młodzieży Gimnazjum nr 1 w Raciborzu. Nie od dziś wiadomo, że uczniowie tej szkoły osiągają bardzo wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych, sportowych oraz na najważniejszym sprawdzianie gimnazjalistów – egzaminie gimnazjalnym. Do puli osiągnięć można także zaliczyć zwycięstwa na niwie artystycznej. Olbrzymim sukcesem może pochwalić się uczennica klasy trzeciej Aleksandra Tabor, która zdobyła GRAND PRIX VII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO. Stanęła także w szranki OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PRZEBUDZENI DO ŻYCIA” w Bielsku- Białej, skąd przywiozła wyróżnienie. W konkursie brali udział uczniowie z całej Polski, tym większy jest sukces raciborzanki.
Można powiedzieć, że tegoroczne konkursy dla młodych artystów zdominowali uczniowie G1. W POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM pierwsze miejsce za interpretację poezji zdobyła Patrycja Zisch, interpretacją prozy zwyciężyła Aleksandra Tabor, a Ignacy Frączek zajął trzecie miejsce w kategorii poezji śpiewanej. Również POWIATOWY KONKURS „MONODRAM,CZYLI TEATR JEDNEGO AKTORA” wygrały uczennice G1 kolejno zajmując: I miejsce Aleksandra Tabor, II miejsce Barbara Wycisk, III miejsce Dobrawa Frączek. Wspomniana Patrycja Zisch jest ponadto laureatką drugiego miejsca V KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ZBIGNIEWA HERBERTA i zdobywczynią wyróżnienia w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM.
Sukcesy artystyczne to także osiągnięcia na płaszczyźnie muzycznej i plastycznej. GRAND PRIX VII POWIATOWEGO PRZEGLĄDU SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH zdobyła Patrycja Zisch.
Do grona uczniów utalentowanych plastycznie dołączyła Paulina Miłkoś laureatka pierwszego miejsca II POWIATOWEGO KONKURSU NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ organizowanego przez Muzeum w Raciborzu oraz Ewa Gorzalnik i Adam Pietryga laureaci konkursów plastycznych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. Wymienieni uczniowie stanowią zaledwie niewielki procent wszystkich utalentowanych uczniów uczęszczających do Gimnazjum numer 1 w Raciborzu, szkoły, która wspiera rozwój zainteresowań i zdolności swoich wychowanków. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć!!!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here