Spotkanie po wielu latach

16 czerwca odbył się zjazd absolwentów dawnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu przy ul. Kozielskiej – roczniki urodzenia od 1940 do 1950.

Uczestnicy z Polski i z zagranicy najpierw zebrali się na podwórku szkolnym i kawiarence. Po powitaniach i poczęstunku kołaczem śląskim i kawą wykonano wspólne zdjęcie.

Następnie w pobliskim kościele Św. Mikołaja odprawiona została msza dziękczynna pod przewodnictwem ks. infułata Mariana Żagana i koncelebrze ks. prałata Jana Szywalskiego oraz ks. dr. Henryka Rzegi. Rolę gospodarza pełnił ks. proboszcz Reinhold Porwol. Zarówno ks. infułat jak i ks. prałat przed laty byli wikariuszami w tej parafii, a jednocześnie katechetami wielu uczestników zjazdu. Obecna była również 88-letnia Maria Sikorska-Brodzińska, dawna nauczycielka w SP nr 3 i SP nr 8.Po uroczystej liturgii wszyscy udali się autokarem do Domu im. Josepha von Eichendorffa w Łubowicach, gdzie do późnych godzin wieczornych odbywało się spotkanie towarzyskie ze wspomnieniami, żartami i śpiewem biesiadnym. Uczestnicy zjazdu wyrazili podziękowanie inicjatorowi i organizatorowi zjazdu Krystianowi Niewrzołowi oraz chęć spotkania się znowu za 5 lat.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here