Szansa dla kobiet

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu organizuje kursy na krawcowe i na prawo jazdy kat. D z możliwością późniejszego zatrudnienia.

Miesiąc maj przyniósł dalszy spadek bezrobocia „rejestrowanego”. Tendencja cieszy gdy popatrzymy na problem od strony poszukujących pracy ale niepokoi gdy popatrzymy od strony pracodawców. Spadek liczby bezrobotnych o 300 osób w ciągu miesiąca, nawet gdy uwzględnimy liczbę zarejestrowanych w maju (290), to i tak bardzo znaczący wskaźnik dla pracodawców, którzy poszukują chętnych do pracy ale muszą się liczyć z wyższymi płacami dla tych, którzy zdeklarują chęć podjęcia zatrudnienia. Innym bardzo ważnym wskaźnikiem jest spadek liczby ludzi młody zarejestrowanych w PUP. Można wysnuć wniosek, że młodzież już nawet nie rejestruje się w Urzędzie, lecz zaraz po zakończeniu nauki wsiada do autobusu lub samolotu i wyjeżdża na zachód. Coraz częstsze są przypadki rezygnacji ze stażu i podejmowane zatrudnienie lub wyjazd za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia.


Na początku roku cieszyliśmy się w Urzędzie z pozyskania dodatkowych środków finansowych na programy zapobiegania bezrobociu, a teraz martwimy się jak je wydać. Ale ..analizując statystykę za maj, można zauważyć, że prawie 2/3 zarejestrowanych  w PUP bezrobotnych stanowią kobiety. Wspólnie ze Starostą raciborskim przyjęliśmy program, który ma pomóc kobietom wrócić na rynek pracy. Aby to mogło nastąpić należało znaleźć pracodawców, którzy zechcieliby zatrudnić kobiety. I to się udało.Spółdzielnia Krawiecka z Pietrowic chce zatrudnić kobiety jako krawcowe, a Przedsiębiorstwo Komunalne zatrudni kobiety jako kierowców autobusów komunikacji miejskiej. Powiatowy Urząd Pracy środki finansowe na kursy i jedne i drugie posiada, teraz szukamy kobiet, które zechcą podjąć zatrudnienie.W porozumieniu z obydwoma pracodawcami, będziemy organizować kurs na krawcowe i kurs na prawo jazdy kat. D – dla kobiet posiadających prawo jazdy kat. B tak, by po ukończeniu kursów uzyskać kwalifikacje dające uprawnienia do zatrudnienia. Dlatego zapraszamy wszystkie Panie zainteresowane uzyskaniem kwalifikacji do Urzędu Pracy do pośredników pracy, którzy prowadzą rekrutacje na w/w kursy. Liczba miejsc jest ograniczona (20 na kurs krawiecki i 15 miejsc na prawo jazdy kat.D).


Edmund Stefaniak – dyrektor PUP


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here