Olimpiada letnia

0

Raciborski OSiR szykuje dla dzieci i młodzieży z miasta i całego powiatu letnią olimpiadę. Organizator:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, ul. Zamkowa 4
tel. (0 32) 415-37-17
tel. (0 32) 415-46-26

Termin i miejsce:
30.06.-17.08.2007r.
Obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji:
– Kąpielisko miejskie "Obora", ul. Markowicka 1
– Hala Sportowa ul. Łąkowa33

Uczestnictwo:
dzieci, młodzież z miasta Racibórz i powiatu raciborskiego

Zgłoszenia:
w dniu rozgrywania danej dyscypliny/ konkurencji.

Olimpiada Letnia
30.06.2007r. – 17.08.2007r.

Sobota 30.06.07r.
Turnieje połączone z quizami
godz. 11.00 – 13.00 Turniej piłki nożnej – szkoły podstawowe
godz. 11.00 – 13.00 Turniej siatkówki – dz.

Wtorek 03.07.07r.
godz. 11.00 – Tor przeszkód z obieganiem pachołków – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje bieżne (bieg z toczeniem piłki) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje rzutne (rzuty balonem z wodą na odległość) – dz./chł.
godz. 12.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 12.30 – Łamigłówki (krzyżówki)
godz. 13.00 – Utrzymaj dłużej laskę na palcu (zawodnik ma za zadnie jak najdłużej utrzymać pionowo laskę na wskazującym palcu, bez zmiany ustawienia stóp, dotykania drugą ręką, ciałem – dz./chł.
godz. 13.30 – Konkurs rzutów do kosza – dz./chł.

Środa 04.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód z kozłowaniem piłki – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (rzut piłeczką tenisową do celu) – dz./chł
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (bieg z książką na głowie) – dz./chł
godz. 12.30 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki
godz. 13.30 – "Nie zrzuć książki" (zawodnik wykonuje jak najwięcej przysiadów z pudełkiem, książką na głowie) – dz./chł.

Czwartek 05.07.07r.
godz. 11.00 – Sprawnościowy tor przeszkód z woreczkami – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (rzut obręczą do celu) – dz./chł
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (wyścig raków) – dz./chł
godz. 12.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (jaka to gra)
godz. 13.00 – Slalom z piłką nożną – dz./chł.
godz. 13.30 – Balonik pękł (pompowanie balonika) – dz./chł.

Piątek 06.07.07r.
godz. 11.00 – Sprawnościowy tor przeszkód – dz./chł
godz. 11.30 – Konkurencje bieżne (wyścig z rysowaniem)- dz/chł
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 12.30 – Łamigłówki (konkurs wiedzy)
godz. 13.00 – Konkurencja zręcznościowa "Wędkarz" (zawodnik w jak najkrótszym czasie trafić długopisem – przymocowanym do sznurka – do butelki) – dz./chł.
godz. 13.30 – Slalom z krążkiem na głowie

Sobota 07.07.07r.
Turnieje połączone z quizami
godz. 10.00 – 12.00 Turniej piłki nożnej – gimnazja
godz. 11.00 – 13.00 Turniej mini golf – dz.

Wtorek 10.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (kaczki) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (bieg z dodatkowymi zadaniami – szklanka z wodą) – dz./chł.
godz. 12.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 12.30 – Łamigłówki
godz. 13.00 – Slalom z piłką tenisową (piłka ułożona na zaciśniętej pięści) -dz./chł.
godz. 13.30 – "Celne lądowanie" (zawodnik ma za zadanie wykonać jak najdokładniejsze lądowanie w określone miejsce papierowym samolotem) – dz./chł

Środa 11.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód (strzał na bramkę) – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne "Licz i traf do koła" ( zawodnik wykonuje 5 kroków z zasłoniętymi oczami a nast. rzuca woreczkiem do koła) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (bieg wahadłowy) – dz./chł.
godz. 12.30 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki
godz. 13.30 – Konkurencja zręcznościowa "Zbieranie zapałek" (zawodnik w określonym czasie ma za zadanie zebrać jedną ręką jak najwięcej zapałek i przenieść je do pudełeczka, pojedynczo) – dz./chł.

Czwartek 12.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (bieg z zawiązywaniem i odwiązywaniem kokardy) – dz./chł.
godz. 12.30 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (znajdź podobieństwa)
godz. 13.30 – Konkurs rzutów do kosza – dz./chł.

Piątek 13.0707r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (pluto) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (bieg po kopercie) – dz./chł.
godz. 12.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (przepisy gier zespołowych: siatkówka)
godz. 13.30 – Konkurencja zręcznościowa "Pakowanie zapałek" ( zawodnik z zawiązanymi oczami ma jak najszybciej zebrać wszystkie zapałki i włożyć do pudełka, łebkami w jedną stronę, za każdą źle włożoną dodaje się sek.) – dz./chł.

Sobota 14.07.07r.
Turnieje połączone z quizami
godz. 10.00 – 12.00 Turniej piłki nożnej – szkoły ponadgimnazjalne
godz. 11.00 – 13.00 Turniej streetball – chł.

Wtorek 17.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód z rakietą – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (rzuty hula hop do celu) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne ( bieg ze skakankami) – dz./chł.
godz. 12.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (narysuj bez oderwania długopisu)
godz. 13.30 – Slalom z elementami gier zespołowych

Środa 18.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód z kozłowaniem – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (bieg wahadłowy z dodatkowymi zadaniami) – dz./chł.
godz. 12.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (konkurs wiedzy)
godz. 13.30 – Slalom – prowadzenie piłeczki kijem do unihoca

Czwartek 19.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne – dz./chł.
godz. 12.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (przepisy gier zespołowych: piłka nożna)
godz. 13.30 – Badminton

Piątek 20.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki
godz. 13.30 – Odbicia siatkarskie (sposobem górnym, dolnym, mieszane)- dz./chł.

Sobota 21.07.07r.
Turnieje połączone z quizami
godz. 10.00 – 12.00 Turniej siatkówki plażowej – chł.
godz. 11.00 – 13.00 Turniej badmintona – dz.

Wtorek 24.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne – dz./chł.
godz. 12.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (sygnalizacja sędziowska w grach zespołowych)
godz. 13.30 – Slalom podskokami z piłką między stopami

Środa 25.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (rebusy, zagadki)
godz. 13.30 – Slalom z przekładaniem szarf

Czwartek 26.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (bieg wahadłowy) – dz./chł.
godz. 12.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (konkurs wiedzy przyrodniczej)
godz. 13.30 – Boules chł.

Piątek 27.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje zręcznościowe (nawijanie sznurka na kijek w jak najkrótszym czasie) – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (znajdź podobieństwa)
godz. 13.30 – Skoki w dal z miejsca – dz./chł.

Sobota 28.07.07r.
Turnieje połączone z quizami
godz. 10.00 – 12.00 Turniej mini golf – chł.
godz. 11.00 – 13.00 Turniej ringo – dz.

Wtorek 31.07.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (wyścigi na czas)- dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (konkurs wiedzy o mieście)
godz. 13.30 – Slalom z tyczką (na palcu wskazującym)

Środa 01.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód (z przekładaniem obręczy) – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (rzuty woreczkiem do obręczy) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki
godz. 13.30 – Przeskoki przez skakankę – dz./chł.

Czwartek 02.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód z przysiadami – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (rzut obręczą do celu) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne "Ucieczka" (zawodnik ma za zadanie na sygnał podrzucić piłkę do góry, a nast. uciekać od piłki w wyznaczonym kierunku dopóki piłka nie spadnie na ziemię, liczba punktów uzależniona jest od pokonanej odległości) – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (złudzenie optyczne)
godz. 13.30 – Boules dz.

Piątek 03.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje skocznościowe "Skoki z miejsca dodawane" (zawodnik wykonuje 3 skoki z miejsca obunóż, aby pokonać jak największą odległość) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (bieg wahadłowy z prowadzeniem piłki nożnej) – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki
godz. 13.30 – "Kto szybszy" (kto więcej razy klaśnie całymi dłońmi pod kolanem wciągu 30 sek.) – dz./chł.

Sobota 04.08.07r.
Turnieje połączone z quizami
godz. 10.00 – 12.00 Turniej ringo – chł.
godz. 11.00 – 13.00 Turniej siatkówki plażowej – dz.

Wtorek 07.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (rzuty woreczkiem na taboret) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje skocznościowe "Długie skoki przez skakankę" ( zawodnik ma za zadanie jak najmniejszą liczbą przeskoków obunóż przez skakankę pokonać wyznaczony odcinek) – dz./chł.
godz. 10.00 – 13.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki
godz. 13.00 – Wyścig na dwóch krążkach (zawodnik staje dwoma nogami na krążku, podnosi drugi dalszy i przekłada go do przodu, na taką odległość, aby mógł na niego przejść, bierze zwolniony krążek, itd. aż znajdzie się na mecie – dz./chł.
godz. 13.30 – Żonglerka piłką nożną – chł.

Środa 08.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (wyścig skokami z piłką, woreczkiem między kostkami i zakończony rzutem do celu) – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (znajomość znaków drogowych)
godz. 13.30 -Slalom z toczeniem piłki laską – dz./chł.

Czwartek 09.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód (z rakietką i piłeczką) – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje skocznościowe (przeskoki przez skakankę) – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki
godz. 13.30 – Hula hop (kto dłużej) – dz.

Piątek 10.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód z woreczkiem między kostkami – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje zręcznościowa – "Łowienie ryb" – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (przepisy gier zespołowych: koszykówka)
godz. 13.00 – Odbicia piłki rakietką
godz. 13.30 – Wyścig żółwi (w jak najdłuższym czasie pokonać dystans rowerem) – dz./chł.

Sobota 11.08/.07r.
Turnieje połączone z quizami
godz. 10.00 – 12.00 Turniej piłki nożnej – gimnazja
godz. 11.00 – 13.00 Turniej mini golf – dz.

Wtorek 14.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki
godz. 13.00 – Wyścig na dwóch transporterach (zawodnik staje dwoma nogami na transporterze, podnosi dalszy i przekłada go do przodu na taką odległość, aby mógł na niego przejść, bierze zwolniony transporter, itd. aż znajdzie się na mecie – dz./chł. godz. 13.30 – Zabawa orientacyjna – "Znajdź ukryty przedmiot"

Środa 15.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje zręcznościowe "Kto szybciej złoży gazetę, kartkę" – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne (bieg z przekładaniem szarf) – dz./chł.
godz. 12.30 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (przepisy gier zespołowych: siatkówka)
godz. 13.30 – Slalom na hulajnodze – dz./chł.

Czwartek 16.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (ringo do celu) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje bieżne "Kto szybciej napisze" ( zawodnik w jak najkrótszym czasie ma wykonać bieg wahadłowy połączony z pisaniem po każdej stronie określonego ciągu liter, cyfr) – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki
godz. 13.30 – Konkurs rzutów do kosza na czas – chł.

Piątek 17.08.07r.
godz. 11.00 – Zwinnościowy tor przeszkód – dz./chł.
godz. 11.30 – Konkurencje rzutne (zbij kręgle) – dz./chł.
godz. 12.00 – Konkurencje zwinnościowe "Przenoszenie wody" ( zawodnik ma pokonać wyznaczoną odległość z kubkiem pełnym wody czym mniej kropli uroni tym większa liczba sekund jest odejmowana od wyniku końcowego) – dz./chł.
godz. 12.00 – 14.00 – Sudoku
godz. 13.00 – Łamigłówki (przepisy gier zespołowych: piłka nożna)
godz. 13.30 – "Slalom z przesuwaniem pudełka" (zawodnik ma pokonać slalom podskokami jednonóż równocześnie przesuwając pudełko po ziemi) – dz./chł.

01.-02.09.2007r.
Uroczyste zakończenie Olimpiady Letniej, ogłoszenie wyników: "SPORTOWIEC LATA 2007" NAJBARDZIEJ USPORTOWIONA SZKOŁA I KLUB

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here