Mistrzowie Polski z Górnego Śląska

W rozegranym na stadionie miejskim w Rybniku finałowym meczu XXI Turnieju Finałowego im. Wacława Kuchara R -93 zmierzyły się reprezentacje Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.


Rozstrzygnięcie padło dopiero w dogrywce. Grające bardzo konsekwentnie Katowice zdołały strzelić 2 gole. Bramki dla Katowic zdobyli Michał Koj i Daniel Gołuch.
W rozegranym wcześniej meczu o III miejsce Poznań pokonał Łódź 3:1 (3:0).Spotkanie finałowe mogło się podobać ponieważ zawodnicy obu drużyn posiadają już całkiem dobre umiejętności piłkarskie o czym przekonywali licznie zgromadzonych kibiców. Każda z drużyn stworzyła kilka sytuacji podbramkowych, ale brakowało tak zwanej kropki nad „i”.
Obie drużyny prowadziły dobrą grę w obronie i rzeczywiście mecz był wyrównany. Więcej siły w dogrywce zachowała drużyna z górnego śląska, ktora najpierw zdobyła gola po rzucie rożnym. Strzałem głową, bramkarza gości Pawła Koleńca, pokonał Michał Koj, a potem jeszcze w zamieszaniu podbramkowym wepchnął piłkę do siatki, wprowadzony do gry chwilę wcześniej, Daniel Gołuch.


.Zawodnicy drużyny z Lublina nie byli w stanie się podnieść i zagrozić bramce bronionej przez najlepszego bramkarza turnieju Tomasza Kasprzika,który w czterech meczach turnieju finałowego nie przepuścił żadnego gola.
Najlepszym zawodnikiem uznany został obrońca zabrzańskiego Górnika Michał Koj,     
Reprezentacja Śląska rocznika 1993 prowadzona przez trenerów Henryka Papieroka i Zbigniewa Oszka wystąpiła w meczu finałowym w następującym składzie: Tomasz Kasprzik, Michał Koj, Jakub Krawczyk, Gajusz Kościelniak, Adam Żmija, Marcin Stokłosa, Patryk Gryboś, Dominik Trzetrzelewski, Artur Pląskowski, Maksymilian Wojtasik, Mateusz Antosz oraz Denis Stanek, Szymon Waligóra, Marcin Molek, Mateusz Romańczyk, Adam Wolniewicz, Daniel Gołuch./Piela/
zobacz fotorelację

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here