Wywiad z Kasią Krupą

  0

  Szóstego czerwca kobieca drużyna RTP „Unia” Racibórz awansowała do ekstraligi czyli szóstki najlepszych kobiecych zespołów w Polsce. Dlatego chcemy przybliżyć sylwetki zawodniczek w formie wywiadów z nimi.

  Poniżej prezentujemy wywiad z Katarzyną Krupą reprezentantką Polski do lat dziewiętnastu. Wywiad przeprowadzono 9 lipca 2007 roku.


  Andrzej Niewiera: Przybliż swoją sylwetkę internautom.

  Katarzyna Krupa: Mam 18 lat pochodzę z Czyżowic i od trzech lat gram w Unii Racibórz oraz w reprezentacji Polski U19  A.N.: Jak trafiłaś do kobiecej drużyny piłkarskiej?

  Katarzyna Krupa: Przez ogłoszenie w prasie, które znalazł mój ojciec. Przyjechałam razem z nim na trening do Raciborza i tak się zaczęło. Wcześniej grałam przez dwa lata w trampkarzach w Czyżowicach (grając z chłopakami), więc piłkarsko prezentowałam się dobrze.  A.N.: Na jakiej pozycji występujesz na boisku i jaki masz numer na koszulce?

  Katarzyna Krupa: Grałam w pomocy ale w trakcie sezonu trener Trawiński ustawił mnie na prawej obronie i tak już zostało do końca sezonu. Mam numer 22 na
  koszulce.  A.N.: Awansowałyście do Ekstraligi na jakie miejsce liczycie na koniec sezonu 2007/2008 ?

  Katarzyna Krupa: Zawsze walczymy o jak najlepszy wynik, czyli chcemy być w pierwszej trójce, a najlepiej zostać Mistrzyniami Polski.  A.N.: Jaki był najlepszy mecz, który do tej pory rozegrałaś ?

  Katarzyna Krupa: Myślę, że mecz barażowy przeciwko Sparcie Lubliniec, który dał nam upragniony awans do Ekstraligi.
  A.N.: Grasz w reprezentacji Polski do lat 19, kiedy do niej trafiłaś ?

  Katarzyna Krupa: Do reprezentacji powołał mnie trener Robert Góralczyk przed rokiem.  A.N.: Kto aktualnie oprócz Ciebie gra w reprezentacji U19 z Unii Racibórz ?

  Katarzyna Krupa: Z naszego klubu powołana została Natalia Surma  A.N.: Od 19 lipca zaczynacie Mistrzostwa Europy do lat 19. Jakie przeciwniczki macie w grupie ?

  Katarzyna Krupa: Mamy trudną grupę. Gramy z Anglią 18 lipca, Hiszpanią 20 lipca oraz z Francją 23 lipca.  A.N.: Czy będą transmisje z Mistrzostw Europy U19 rozgrywanych w Islandii ?

  Katarzyna Krupa: Tak – mecze będą transmitowane w Eurosporcie.  A.N.: Jaki jest Wasz plan minimum na Mistrzostwa Europy ?

  Katarzyna Krupa: W grupie chcemy być w pierwszej trójce bo wtedy awansujemy dalej. A potem chcemy powalczyć o jak najlepszy wynik.  A.N.: Co jest Twoim źródłem informacji jeśli chodzi o kobiecą piłkę nożną?

  Katarzyna Krupa: Głównie Internet. Często wchodzę na stronę www.90minut.pl, www.pzpn.pl i naszą klubową www.rtpunia.raciborz.com.pl
  A.N.: Zmieniając temat. Jak spędzasz wakacje?

  Katarzyna Krupa: Odpoczywam po trudach wyczerpującego sezonu. Byłam już z rodzicami na tygodniowych wczasach w Egipcie w miejscowości Hurghada.  A.N.: Co robisz prywatnie uczysz się czy pracujesz ?

  Katarzyna Krupa: Uczęszczam do LO w Wodzisławiu Śląskim do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Ukończyłam drugą klasę.  A.N.: Jakie są twoje plany na przyszłość ?

  Katarzyna Krupa: Chcę skończyć liceum i studiować na AWFie oraz oczywiście coraz lepiej grać w piłkę.  A.N.: Czego życzyć Kasi Krupie w nadchodzącym sezonie?

  Katarzyna Krupa: Pewnego miejsca w składzie Unii i reprezentacji Polski oraz zdrowia bo bez niego ani rusz.  A.N.: Dziękuję za rozmowę

  Katarzyna Krupa: Dziękuję

  Wywiad przeprowadził Andrzej Niewiera.

  - reklama -
  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here