Wywiad z Kasią Krupą

0

Szóstego czerwca kobieca drużyna RTP „Unia” Racibórz awansowała do ekstraligi czyli szóstki najlepszych kobiecych zespołów w Polsce. Dlatego chcemy przybliżyć sylwetki zawodniczek w formie wywiadów z nimi.

Poniżej prezentujemy wywiad z Katarzyną Krupą reprezentantką Polski do lat dziewiętnastu. Wywiad przeprowadzono 9 lipca 2007 roku.


Andrzej Niewiera: Przybliż swoją sylwetkę internautom.

Katarzyna Krupa: Mam 18 lat pochodzę z Czyżowic i od trzech lat gram w Unii Racibórz oraz w reprezentacji Polski U19A.N.: Jak trafiłaś do kobiecej drużyny piłkarskiej?

Katarzyna Krupa: Przez ogłoszenie w prasie, które znalazł mój ojciec. Przyjechałam razem z nim na trening do Raciborza i tak się zaczęło. Wcześniej grałam przez dwa lata w trampkarzach w Czyżowicach (grając z chłopakami), więc piłkarsko prezentowałam się dobrze.A.N.: Na jakiej pozycji występujesz na boisku i jaki masz numer na koszulce?

Katarzyna Krupa: Grałam w pomocy ale w trakcie sezonu trener Trawiński ustawił mnie na prawej obronie i tak już zostało do końca sezonu. Mam numer 22 na
koszulce.A.N.: Awansowałyście do Ekstraligi na jakie miejsce liczycie na koniec sezonu 2007/2008 ?

Katarzyna Krupa: Zawsze walczymy o jak najlepszy wynik, czyli chcemy być w pierwszej trójce, a najlepiej zostać Mistrzyniami Polski.A.N.: Jaki był najlepszy mecz, który do tej pory rozegrałaś ?

Katarzyna Krupa: Myślę, że mecz barażowy przeciwko Sparcie Lubliniec, który dał nam upragniony awans do Ekstraligi.
A.N.: Grasz w reprezentacji Polski do lat 19, kiedy do niej trafiłaś ?

Katarzyna Krupa: Do reprezentacji powołał mnie trener Robert Góralczyk przed rokiem.A.N.: Kto aktualnie oprócz Ciebie gra w reprezentacji U19 z Unii Racibórz ?

Katarzyna Krupa: Z naszego klubu powołana została Natalia SurmaA.N.: Od 19 lipca zaczynacie Mistrzostwa Europy do lat 19. Jakie przeciwniczki macie w grupie ?

Katarzyna Krupa: Mamy trudną grupę. Gramy z Anglią 18 lipca, Hiszpanią 20 lipca oraz z Francją 23 lipca.A.N.: Czy będą transmisje z Mistrzostw Europy U19 rozgrywanych w Islandii ?

Katarzyna Krupa: Tak – mecze będą transmitowane w Eurosporcie.A.N.: Jaki jest Wasz plan minimum na Mistrzostwa Europy ?

Katarzyna Krupa: W grupie chcemy być w pierwszej trójce bo wtedy awansujemy dalej. A potem chcemy powalczyć o jak najlepszy wynik.A.N.: Co jest Twoim źródłem informacji jeśli chodzi o kobiecą piłkę nożną?

Katarzyna Krupa: Głównie Internet. Często wchodzę na stronę www.90minut.pl, www.pzpn.pl i naszą klubową www.rtpunia.raciborz.com.pl
A.N.: Zmieniając temat. Jak spędzasz wakacje?

Katarzyna Krupa: Odpoczywam po trudach wyczerpującego sezonu. Byłam już z rodzicami na tygodniowych wczasach w Egipcie w miejscowości Hurghada.A.N.: Co robisz prywatnie uczysz się czy pracujesz ?

Katarzyna Krupa: Uczęszczam do LO w Wodzisławiu Śląskim do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Ukończyłam drugą klasę.A.N.: Jakie są twoje plany na przyszłość ?

Katarzyna Krupa: Chcę skończyć liceum i studiować na AWFie oraz oczywiście coraz lepiej grać w piłkę.A.N.: Czego życzyć Kasi Krupie w nadchodzącym sezonie?

Katarzyna Krupa: Pewnego miejsca w składzie Unii i reprezentacji Polski oraz zdrowia bo bez niego ani rusz.A.N.: Dziękuję za rozmowę

Katarzyna Krupa: Dziękuję

Wywiad przeprowadził Andrzej Niewiera.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here