Spacery z Uniwersytetem III Wieku

Uniwersytet zaprasza w okresie
wakacji letnich na spacery po Raciborzu z przewodnikiem Leonem Wachowskim.Na dwugodzinne trasy wyruszamy w każdy czwartek o godz. 16.00 spod Kolumny Maryjnej na Rynku.

Trasy przygotowuje i wycieczkę oprowadza Leon Wachowski, przewodnik PTTK a jednocześnie słuchacz ŚUTW, który ze swadą i wielkim znawstwem opowiada o mijanych obiektach, ciekawostkach przyrodniczych i historii ulic, placów i skwerów.

W wycieczkach biorą udział studenci ŚUTW oraz inni, którzy chcą poznać historię naszego miasta. Mamy nadzieję, że wspólny spacer da chwilę relaksu, a jednocześnie będzie przyczynkiem do snucia refleksji oraz wspomnień. Ponadto jest to dobra okazja do wzajemnego poznania się i zawarcia nowych przyjaźni. Uczestnicy spacerów sami wnoszą wiele ciekawych informacji. Dla wielu jest to dobra okazja pozyskania wiedzy, której często nie sposób znaleźć w literaturze. Będzie można ja wykorzystać na spacerach ze znajomymi, gośćmi spoza Raciborza, a także dzielić się nią z rodziną, dziećmi czy wnukami.

- reklama -

Podczas wycieczki staramy się zaglądać do ciekawych miejsc, odwiedzając zakłady usługowe. Warsztaty, zakłady, placówki oświatowe i kulturalne oraz sportowe, kawiarenki itp. Spotykamy się na trasie z ciekawymi ludźmi mieszkańcami czy pracującymi w danych miejscach.

Wycieczka trwa ok. dwóch godzin i kończy się w jakimś urokliwym miejscu na herbatce, kawie czy przy kufelku raciborskiego piwa.

Zapraszamy do współpracy osoby, które zechciałyby podzielić się swoją wiedzą o historii miasta i regionu.

Informacje szczegółowe w aptece Św. Mikołaja (w g. 8.00-20.00), przy ul. Londzina 36, tel/fax 032-415-89-38, gdzie można zapisać się do stowarzyszenia ŚUTW oraz uzyskać informację o nowym roku akademickim.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here