Lato sprzyja sportowym przeprowadzkom

Dzięki uprzejmości Andreasa Rima raciborzanina od wielu lat mieszkającego w Niemczech, przedstawiamy informacje o najlepszych sportowcach mających raciborskie korzenie.

Pierwszy ze słynnych i najstarszy w tym gronie Dariusz Kampa urodzony w w 1977 r. w Raciborzu, wychowanek OSiR Raciborz w nowym sezonie 2007/08 będzie bronił barw spadkowicza z II Bundesligi SpVgg Unterhaching. Zapewne w tym klubie Darek zakończy swoją bogatą karierę piłkarską, w czasie której rozegrał 84 mecze w I Bundeslidze broniąc barw 1 FC Nürnberg i Borussii Mönchengladbach.O cztery lata młodszy od Darka jest David Czyszczon urodzony w 1981 r. w Raciborzu. W ostatnim sezonie grał w drużynie VFL Bochum, zaliczył 5 meczów w II Bundeslidze. Od nowego sezonu Dawid będzie grał  w klubie piłkarskim Rot – Weiss  Essen. Ten zespół jest spadkowiczem i chce szybko powrócić do II Bundesligi.Daria  Bijak urodzona w Raciborzu w 1985 roku, wielokrotna mistrzyni Niemiec w gimnastyce, reprezentowała klub TT Köln,  W tym roku rozpocznie studia w USA na Uniwersytecie UTAH. W związku z tym będzie obecnie bronić barw swojej uczelni w turniejach American – Cup. Celem Darii jest również zakwalifikowanie się do przyszłych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Stuttgarcie.Kolejny utalentowany piłkarz urodzony w Raciborzu w 1988 r. to Sebastan Tyralla obecnie zawodnik występujący z Ebim Solarkiem w Borussii  Dortmund.
W ostatnim sezonie zaliczył 6 występów w I Bundeslidze, oraz 13 razy zagrał w reprezentacji Niemiec U – 19. W tym sezonie prawdopodobnie będzie wypożyczony do jakiegoś zespołu z II Bundesligi w celu zdobycia „ligowej praktyki piłkarskiej”.W opinii Andreasa Rima skoro jesteśmy w Unii Europejskiej to w Raciborzu również należy pamiętać o sportowcach na obczyźnie, którzy swoimi sportowymi dokonaniami przyczyniają się do rozsławienia Ziemi Raciborskiej w Europie i na świecie. Należy przypominać ich najważniejsze sukcesy i brać pod uwagę w plebiscytach czy też konkursach na sportowca roku ziemi raciborskiej. Na początek chociażby w zupełnie wydzielonej kategorii.

Andreas Rim we wszystkich wzmiankach przekazywanych do gazet sportowych w Niemczech konsekwentnie dba o to, aby o tych sportowcach mówiło się podkreślając miejsce urodzenia np. „Daria Bijak urodzona w Raciborzu, obecnie studentka Uniwersytetu w Utah jest aktualną Mistrzynią Niemiec w gimnastyce sportowej” – czego jej absolutnie i serdecznie życzymy.


/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here