Przetarg na program funkcjonalno-użytkowy aquaparku odwołany

100 tys.zł więcej niż było w planie musiałby zapłacić magistrat za przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego aquaparku przy ul. Zamkowej. Prezydent takiej kwoty wydać nie chce. Prezydent Mirosław Lenk uważa, że magistrat na tę podstawową dokumentację nie może wydać takich pieniędzy, dlatego podjął decyzję o unieważnieniu przetargu.
Urząd przeznaczył w budżecie na program 70 tys.zł. Do jego wykonania chętna była tylko jedna firma ze Szczecina, która zażądała za niego 170 tys. zł. – Jest jedno rozwiązanie – wykonanie koncepcji, na podstawie której powstanie potrzebna dokumentacja – mówi Lenk. – Wiemy czego chcemy i jak aquapark ma wyglądać. Przygotowanie zwykłej koncepcji będzie tańsze, a czasu na jej wykonanie trochę jeszcze mamy – dodaje prezydent.

Plany są już dokładnie sprecyzowane. W raciborskim aquaparku ma się znaleźć basen główny (wymiary 25×14,5×1,00-1,80 m, powierzchnia 362,5 m2), który, jak się planuje zostanie wykorzystany do nauki pływania klas młodszych szkół powiatu raciborskiego i okolic, zajęć korekcyjno – leczniczych dla dzieci, sportu pływackiego oraz dla rekreacji reszty mieszkańców. Dostosowany będzie też dla osób niepełnosprawnych. W ośrodku chce się też stworzyć basen rekreacyjny o zróżnicowanych kształtach (powierzchnia 100-120 m2 i głębokość 0,70-1,20 m) z biczami, gejzerami, sztuczną rzeką, grzybkiem wodnym, mostkami, podwodnymi schodami, hamownia dla dwóch zjeżdżalni rurowych (wewnętrzna do 50 m, zewnętrzna 80-100 m), brodzik (powierzchnia ok. 20m2, głębokość ok. 0,30 m) z dwoma małymi zjeżdżalniami oraz z dostępem do pokoju dla matki z dzieckiem, trzy wanny do hydromasażu: jacuzzi, solanka, borowina (każde na 6-8 osób), pomieszczenia odnowy biologicznej: ciepłolecznictwo z 2 saunami, światłolecznictwo z 2 solariami, naświetlania, pomieszczenia przeznaczone do masażu, grota solna i krioterapia, pomieszczenie rekreacyjno-sportowe – sala do ćwiczeń (aerobic, fitness) o pow. ok. 80-100 m2, kawiarnia dla około 30 osób z możliwością obserwacji parku wodnego, bufet dla około 10 osób z dostępem wyłącznie z hali basenowej, widownia na około 50 miejsc, salka konferencyjna dla około 30-40 osób, zaplecze szatniowo-sanitarne, m.in. z dostępem dla niepełnosprawnych. Będą też miejsca do siedzenia – leżaki i siedziska z podgrzanym podłożem.

Aquapark, jak podkreśla Mirosław Lenk, adresowany będzie nie tylko do mieszkańców powiatu raciborskiego, ale i powiatów ościennych. W sumie do blisko 150 tys. osób. Funkcjonowanie obiektu zakłada się w trybie dwuzmianowym od godz. 6.00 do 22.00. Magistrat szacuje, że każdej godziny aquapark może odwiedzić od 80 do 100 osób, dziennie – 1200-1600 chętnych. Kompleks w dni powszednie w godz. 8.00 – 15.00 udostępniony będzie głównie dla grup zorganizowanych, natomiast w godz. 16.00 – 22.00 oraz soboty i niedziele reszcie mieszkańców.

Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here