W Krzyżanowicach pracują nad ścieżkami rowerowymi

W gminie Krzyżanowice jest już ponad 70 km oznakowanych tras rowerowych, które mogą jednocześnie łączyć funkcje dobrze utrzymanych dróg dojazdowych ze ścieżkami turystycznymi do Czech.


Droga rowerowa Krzyżanowice – Roszków

- reklama -


Rowerem można swobodnie przejechać z Krzyżanowic, kierując się na Roszków i wałami polderu przedostać się do wsi Owsiszcze, a stąd przejściem małego ruchu granicznego do Czech. Wiedzą to czescy cykliści, którzy często odwiedzają gminę Krzyżanowice.
– Pracujemy nad podniesieniem standardu wyznaczonych tras rowerowych. Te wszystkie, które funkcjonują zostały oznakowane. Zaznaczone są na mapach międzynarodowych. Przebiegają drogami zbudowanymi z kolorowej kostki, a także dobrze ubitymi drogami polnymi, które stale poddajemy naprawie. Na trasach umieściliśmy drewniane ławeczki dla podróżujących, gdzieniegdzie specjalnie zadaszone, by można było przeczekać niepogodę. – mówi wójt Krzyżanowic Leonard Fulneczek.

Prace nad doskonaleniem dotychczas funkcjonujących ścieżek dla rowerów przebiegają w kooperacji zarządów gminy Krzyżanowice i Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz czeskich przygranicznych miejscowości Piszcza, Hati i Silherovic. Czescy entuzjaści turystyki rowerowej budują już z prawdziwego zdarzenia drogę do Piszcza, a po polskiej stronie do budowy podobnej przymierzają się w Krzyżanowicach. Czeska droga połączy się ze wsią Bolesław. A stąd biegnąc wałami polderu, cykliści będą mogli przejechać komfortowo do Krzanowic i groblą do Raciborza w okolice fabryki Rafako. Dotychczasowa trasa międzynarodowa R4 także pokrywa się z trasami dojazdowymi dla jednośladów i biegnie od Chałupek przez Zabełków, wałami polderu w kierunku Roszkowa przez Krzanowice do Tworkowa i groblą przez Bieńkowice w kierunku Rafako do Raciborza. Wszystkie drogi są stale poprawiane, by łączyć komfort jazdy rowerem z możliwością podziwiania walorów krajobrazowych i turystycznych powiatu raciborskiego.


Gerard Kretek, zastępca wójta gminy Krzyżanowice pokazuje nową tablicę tras rowerowychNowe oznakowania tras rowerowychPrzystanki dla zmęczonych rowerzystów


MarJon

Czytaj także Raciborzanie walczą o ścieżki rowerowe.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here