309 pielgrzymka do Matki Bożej Raciborskiej

Lata temu pierwsza pielgrzymka piesza z kościoła WNMP wyruszyła do obrazu Matki Bożej zwanej Raciborską, by podziękować za ocalone życie podczas wielkiego pożaru, które nawiedziło miasto.Droga do obrazu Matki Boskiej zajęła im kilka godzin. Jest ciężko, ale docierają na skrzyżowanie dróg, którym przebiega szlak handlowy. Tu znajdują replikę Matki Boskiej Częstochowskiej.
26 sierpnia 2007 roku odbyła się 309 pielgrzymka pątników z kościoła WNMP do Matki Bożej. Co roku w święto Matki Boskiej Częstochowskiej wierni pielgrzymują do kościoła przy ul. Jana Pawła II, by powierzyć Maryi swoje intencje.


To jedna z wielu pielgrzymek z okolicznych parafii. Od najdawniejszych czasów przychodzi tu procesja z parafii św. Mikołaja ze Starej Wsi, od 1698 roku, od wielkiego pożaru Raciborza, kościół odwiedza procesja z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, od 1831 roku, od czasu epidemii cholery, przybywa w każdym roku procesja z parafii św. Jana z Ostroga. Przychodzą tutaj pielgrzymki z całej Raciborszczyzny. Wczoraj odbyła sie także pielgrzymka wiernych z parafii NSPJ w Raciborzu.


/BSp/Czytaj także Sanktuaria Maryjne.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here