GKS II Jastrzębie wygrywa „u siebie” z Unią Racibórz 5:1 (2:0)

Niedzielne spotkanie w 2 grupie IV ligi w Jastrzębiu zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy wystawili 11 graczy z kadry drugoligowej drużyny.

Pierwsza połowa spotkania była w zasadzie wyrównana, momentami optyczną przewagę miała raciborska Unia jednak ataki jastrzębian były zdecydowanie groźniejsze i dwa razy zakończyły się bramkami. Mecz rozpoczął się ciekawie dla Unii. W 2 min ładny rajd Cicheckiego zakończony dobrym podaniem do Szałkowskiego, który wpada w pole karne, ale zagrywa niedokładnie. W odpowiedzi groźny atak jastrzębian kończy się niedokładnym rozegraniem piłki w polu karnym. Obrońcy Unii przyglądają się tylko uważając, że któryś z przeciwników był na spalonym. Kolejna dobra sytuacja dla Unii to następstwo dobrego podania Cicheckiego, niestety w polu karnym Rachwalski nie zdecydował się nie zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Unia wywalczyła tylko rzut rożny.


W 14 min Selera nie zablokował prostopadłego podania do Wojciechowskiego, ten wpada w pole karne i celnym strzałem w długi róg daje prowadzenie gospodarzom. Chwilę później ten sam zawodnik niecelnie uderza głową z kilku metrów. W odpowiedzi raciborzanie popisują sie centami w pole karne do Frydryka, lecz ten raz nie sięga piłki, a za chwilę nieprecyzyjnie uderza. W 40 min w idealnej sytuacji Wojciechowski najpierw trafia w słupek, lecz chwilę później skutecznie dobija piłkę odbitą przez Kubowa po silnym strzale Sałka.


W drugiej połowie okazję na bramkę dla "Unii" po akcji w polu karnym ma Frydryk, którego strzał broni Paś. Dobitka Szałkowskiego szybuje nad bramką. Szybka odpowiedż gospodarzy przynosi zmianę wyniku Narwojsz z bliska pokonuje bramkarza po składnej akcji. Nie minęły 2 min i nie pilnowany Wojciechowski strzela swoją trzecią bramkę.
W tym momencie raciborzanie grali w 10 – tkę, gdyż poza boiskiem był Rachwalski, który został uderzony w oko i niezbędna była konsultacja w szpitalu. Szczęśliwie niczego poważnego nie stwierdzono.
W 62 min po ładnej cetrze Selery, Kowalczyk główkuje minimalnie nad poprzeczkę. W odpowiedzi Smuda nie wykorzystuje sytuacji "sam na sam z bramkarzem" raciborskiej drużyny. Za moment jednak skutaczniejszy jest Foszmańczyk, który po indywidualnej akcji zdobywa piątego gola dla Jastrzębia. Odpowiedź raciborzan była tym razem skuteczna, bo po faulu na Kapinosie Frydryk skutecznie wykonuje rzut karny usalając wynik spotkania.
 
Bramki dla gospodarzy : Wojciechowski 3 (14min, 41min, 58min), Narwojsz (56 min) i Foszmańczyk (67min) ; dla "Unii" Frydryk (68 min z karnego).
Drużyna "Unii" zagrała w następującym składzie : Szymon Kubów, Maciej Biegański, Grzegorz Gawron, Damian Tomasiak (od 85 min Łukasz Zapotoczny), Jacek Selera, Jarosław Rachwalski (od 56 min Patryk Podstawka), Edward Kowalczyk, Szymon Cichecki, Tomasz Wardęga, Mariusz Frydryk (od 81min Mirosław Pniewski), Kamil Szałkowski (od 59 min Sebastian Kapinos). W rezerwie pozostali Adam Mużelak i Artur Potaczek.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here