Na ul. Rybnickiej pojawi się trzeci pas ruchu

Droga zostanie poszerzona i wybuduje się lewoskręt.– Jeden pas kierujący zarówno w lewo jak i prosto powoduje korki. Chcemy to zmienić, tym bardziej, że w tej okolicy zwiększył się ostatnio przepływ samochodów – mówi Jerzy Szydłowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Poza przebudową oraz położeniem nowej nawierzchni, prace mają objąć także przekładkę chodników, wykonanie nowej podbudowy, podłączenie do odprowadzania wód opadowych. Zmianie ulegnie również oznakowanie pionowe i poziome. PZD przymierza się też do wycinki tamtejszych jesionów, które według dyrektora, przeszkadzałyby w budowie dodatkowego pasa. – Mamy na to niezbędne pozwolenia – deklaruje Szydłowski.

Tymczasem już w najbliższych dniach na 200-metrowym odcinku ul. Rybnickiej, gdzie zmiana jest planowana, mają się rozpocząć roboty modernizacyjne kanalizacji sanitarnej. Jak zapowiada Szydłowski prace będą się odbywały równolegle.

Przetarg jaki ogłosił na to zadanie PZD zostanie rozstrzygnięty, jak zapowiada dyrektor, w połowie września. Roboty mają się zakończyć przed oddaniem do użytku remontowanego mostu.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here