Pięć pucharów w ręce strażaków z Bieńkowic

Podczas rozgrywanych IV Europejskich i VII Krajowych Zawodów Sikawek Konnych Cichowo 2007 drużyna strażaków z OSP Bieńkowice wywalczyła aż pięć pucharów, w tym cztery za zajęcie pierwszych miejsc. Zawody składały się tradycyjnie z ćwiczenia bojowego, w skład którego wchodzi start wolny i start ostry. Ćwiczenie bojowe rozpoczyna się startem wolnym, podczas którego należy dojechać sikawką do zbiornika z wodą, wyprzęgnąć zaprzęg oraz przygotować sikawkę do startu. Następnie 7 zawodników ustawia się na linii startu i na sygnał sędziego pokonują tor przeszkód (równoważnia kręta, drabino-schody, tunel do czołgania). Po dobiegnięciu do sikawki konnej, zawodnicy sprawiają sikawkę, budują linię gaśniczą i strumieniem wody strącają ognik.

Bieńkowiccy strażacy wywalczyli nie tylko pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej drużyn męskich, zdobyli też I miejsce w ocenie wartości historycznej sikawek (m.in. ogólna prezentacja drużyny, umundurowanie, oryginalność osprzętu, wiek sikawki), Puchar Marszałka za I miejsce w ocenie sikawek, III miejsce w ocenie najlepszych zaprzęgów (ogólna prezentacja i uprząż) oraz Puchar Komendanta Głównego i Prezydenta Budapesztu dla najlepszej drużyny zawodów.

W zawodach udział wzięło 57 drużyn OSP (5 drużyn zagranicznych z Czech i Węgier). Powiat raciborski reprezentowali także strażacy z OSP Zabełków, którzy uplasowali się na 15. miejscu.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here