Spotkania Jazzowe w Strzesze

W dniach 15 – 16 września w DK Strzecha odbędą się 3 Śląskie Spotkania Jazzowe „Pokolenia”. Początki koncertów o godz. 19.00.

W pierwszym dniu będzie można usłyszeć koncerty raciborskiej GRUPY BEZ NAZWY i rybnickiego SOUTH SILESIAN BRASS BAND, gwiazdą wieczoru będzie zespół wybitnego flecisty jazzowego, producenta i aranżera – Krzysztofa Popka – KRZYSZTOF POPEK QUINTET w składzie:

KRZYSZTOF POPEK – flet,
PRZEMEK FLORCZAK – saksofon tenorowy,
PAWEŁ KACZMARCZYK – piano,
ANDRZEJ ZIELAK – bas,
AREK SKOLIK – perkusja

W niedziele wystąpią: ZESPÓŁ WOKALNY 6 NA 6 z Rybnika, FUNK4FUN z Raciborza oraz na deser zespół zaliczanego do czołowych polskich wiolinistów jazzowych – Macieja Strzelczyka TRIBUTE TO BE-BOP.

Maciej Strzelczyk w ostatnich kilku latach zajmował pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Top czytelnikow pisma Jazz Forum. Debiutował w 1983 roku na festiwalu Jazz Juniors,by w dwa lata póżniej otrzymać główną nagrodę na festiwalu skrzypków jazzowych w Szczecinie. Występował wówczas w zespole Kazimierza Jonkisza. W 1986 roku zdobył nagrodę dla najlepszego instrumentalisty festiwalu Jazz nad Odrą wystepując z zespołem Set Off. Koncertował m.in. ze Sławomirem Kulpowiczem, Markiem Blizińskim, grupą Basspace Witolda Szczurka oraz muzykami amerykańskimi (np.Irwingiem Lee Juniorem).Zespół wystąpi w składzie:
MACIEJ STRZELCZYK – skrzypce,
AREK SKOLIK – perkusja,
TOMASZ KUPIEC – bas,
JAROSŁAW MAŁYS – piano,

Bilety w cenie: 15 zł (1 dzień) i 22 zł (2 dni).
Młodzież szkół ponadgimanzjalnych i studenci: 10 zł (1 dzień) i 15 zł (2 dni)

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here